Bayraklı da sokaklar asfaltlanıyor

Bayraklı da sokaklar asfaltlanıyor
Bayraklı da sokaklar asfaltlanıyor

İZMİR'in Bayraklı ilçesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin de desteğiyle, son 1 yılda sokaklara toplam 91 bin 353 ton asfalt serimi ve yama yapıldı. İlçedeki 24 mahallenin tamamında ihtiyaç olan yollarda plan dahilinde yenileme çalışmalarına devam edildiği bildirildi. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Bayraklı'yı daha modern, yaşanabilir ve güzel hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal tarafından ilçe genelinde başlatılan yol-kaldırım düzenleme, bakım, onarım ve asfaltlama seferberliği pandemi, deprem, sel, fırtına gibi felaketlere rağmen hız kesmeden devam ediyor. Vatandaşların yaşam standartlarını artırmak, kullanım olanaklarını iyileştirmek ve ilçeye modern görünüm kazandırmak için zamanla bozulan yollar yenileniyor. Ekipler, ilçenin ihtiyaç duyulan her mahallesinde asfalt yama, serim, kilit parke, bordür döşeme işlemleri yapıyor. Bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediyesiyle birlikte ortaklaşa 24 mahallede yürütülen çalışmalarda Bayraklı sokaklarına son 1 yılda 59 bin 150 ton asfalt serimi, 32 bin 203 ton da yama işlemi yapıldı. Bayraklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri son olarak Fuat Edip Baksı, Emek ve Tepekule mahallelerinde asfaltlama işlemi yaptı. Tüm mahallelerdeki sorunları yerinde tespit eden ekiplerin, önümüzdeki günlerde başta Yamanlar ve Refik Şevket İnce mahalleleri olmak üzere ihtiyaç olan her bölgede çalışmalarını sürdüreceği bildirildi.

'BAYRAKLI HEPİMİZİN'

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Bayraklı'yı daha modern, çağdaş ve yaşanabilir bir yer haline getirmek için her alanda çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana başlattığımız yol yenileme seferliği kapsamında tüm mahallelerimizde bozulan yollara 10 binlerce ton asfalt döktük. İlçemizde kimin ne sıkıntısı varsa, hangi mahallemizde ne gibi sorun varsa kalıcı çözümler üretmek için her zaman orada oluyoruz. Çünkü Bayraklı hepimizin ve burada yaşayan vatandaşlarımız çok değerli. Bize düşen görev; onlardan topladığımız vergileri hizmet olarak geri iletmek ve ilçemizi güzel görünümlü, güvenli ve daha yaşanabilir hale getirmek. Bu doğrultuda ihtiyaç duyulan tüm mahalle ve sokaklarımızda çalışmalarımız sürecek" diye belirtti.

İZMİR, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS