hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bayram tatilinde Çeşme'de 2 kişilik konaklama 4000'den başlıyor

  Bayram tatilinde Çeşmede 2 kişilik konaklama 4000den başlıyor
  expand

  Bayram tatilinde Çeşme'de 2 kişilik konaklama 4000'den başlıyor

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yağmur ÖNGÜN / İZMİR, (DHA)-İZMİR'in turistik ilçesi Çeşme'de, bayram tatiline sayılı günler kala otellerdeki rezervasyon doluluk oranları yüzde 70'e ulaştı. Bayram tatili süresince otellerin yüzde 90'ın üzerinde bir doluluğa ulaşmasını beklediklerini belirten Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, "2 kişilik gecelik ortalama fiyatlarımız, küçük otellerde 4000 TL'den, 4 ya da 5 yıldızlı otellerde ise 8000 TL'den başlıyor" dedi.

  Kurban Bayramı tatili öncesi vatandaşlar, yurt genelindeki turizm cennetlerinde tatil yapabilmek için rezervasyonlarını yaptırdı. Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan İzmir'in Çeşme ilçesinde de rezervasyon oranları yüzde 70'e ulaştı. Vatandaşların tatil hazırlıklarını tamamladığını ve önümüzdeki günlerde bu oranın yüzde 90'ı aşmasını beklediklerini dile getiren ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir, "Özellikle Kurban Bayramı'nda tatil suresinin 9 gün olması ve bayramın sezon tatiliyle buluşması hepimizi sevindirdi. Bayramla ilgili rezervasyon akışlarımız devam ediyor ve son günlerde daha çok yoğunlaştı. Beklentimiz he zaman olduğu gibi bayram süresince yüzde 90'ların üstünde bir doluluğa ulaşmak. Halihazırda rezervasyonlarımız yüzde 70'lere ulaşmış durumda ve havaların da normalin üstünde sıcak olması sebebiyle yoğun bir talep var" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  'TURİZMCİLER ÇEŞME'DE DOLU BİR BAYRAM GEÇİRMEYİ ÜMİT EDİYOR'

  Turizmcilerin Çeşme'de dolu dolu bir bayram geçireceğini ümit ettiklerinin altını çizen Demir, "Bu sıcak havalarda serinlemenin en güzel adresinin Çeşme olduğunu da tatile çıkacak vatandaşlarımızla paylaşmak isterim. Çeşme'de bayram süresince fiyatlarımız oldukça makul. 2 kişilik gecelik ortalama fiyatlarımızın, küçük otellerde 4000-5000 TL civarlarında, 4 ya da 5 yıldızlı otellerinde ise 8000-10000 TL civarlarında olduğunu ayrıca belirtmek isteriz" diye konuştu. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow