hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Çeşme, Travel Turkey'de tanıtılıyor

  Çeşme, Travel Turkeyde tanıtılıyor
  expand

  Çeşme, Travel Turkey'de tanıtılıyor

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ÇEŞME (İzmir), (DHA)-İZMİR'in Çeşme ilçesinin mandalinası, limonu, Alaçatı sokakları ve begonvilleri ile plajlarının incecik kumları bu yıl 17'nci kez düzenlenen Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuarı ve Kongresi'nde tanıtılıyor.

  Çeşme Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen ve bu yıl 7-9 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilerek 17'ıncı kez dünya turizmine kapılarını açan "Uluslararası Travel Turkey İzmir Fuarı'na katıldı. Fuarda özgünlüğüyle dikkat çeken Çeşme standını yüzlerce kişi ziyaret etti. Standı ziyaret edenler Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir tarafından karşıladı. Alaçatı sokaklarına renk katan begonviller, Çeşme standını da renklendirirken, Çeşme limonu fidanları da stantta yer aldı.

  Çeşme'nin ünlü Çeşme limonu, Çeşme mandalinası, karakılçık buğdayı ve karakılçıktan üretilen ekmeği, dünyaca ünlü Çeşme anasonu, coğrafi işaret alan Çeşme kavunu, beyaz soğanı, sakız enginarı, zeytinyağı ve sakızı da stantta sergilendi. Standa gelen ziyaretçilere, Çeşme'nin tarihi ve doğal güzellikleri, ince kumu ve berrak denizi, mavi bayraklı plajları, gastronomisi, dünyaca ünlü sörf ve kitesurf merkezleri de tanıtılarak, huzurlu, güvenli, sağlıklı tatil için turizm cenneti Çeşme'ye davet ediliyor.

  ÇEŞME'DE ARTIK 12 AY TURİZM VAR

  Çeşme'nin Travel Turkey Fuarı'nda en iyi şekilde temsil edildiğini belirten Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, "Yüzyıl evvel vizyonunu turizm olarak koymuş Çeşme, bugün Türkiye'deki en büyük sektör fuarı olan Travel Turkey'de, en iyi şekilde temsil ediliyor. Çeşme Turistik Otelciler Birliği'miz, Alaçatı Turizm Derneği'miz başta olmak üzere tüm sektör temsilcileri ile buradayız. Çeşme Belediyesi olarak, turizm sektöründe faaliyet gösteren tüm yatırımcılarımızın arkasında olmaya, dün olduğu gibi bugün de yarın da devam edeceğiz. Çeşme'de turizm sezonunu 12 aya çıkarıyoruz" dedi.(DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow