Çiğli Belediyesi'nden çevre ve halk dostu proje

Çiğli Belediyesi'nden çevre ve halk dostu proje
Çiğli Belediyesi'nden çevre ve halk dostu proje

ÇİĞLİ Belediyesi, ilçe genelinde başlattığı budanan ağaçlar ile biyolojik ömrünü tamamlamış ağaçlardan elde edilen odunları ihtiyaç sahibi vatandaşlara yakacak olarak dağıtmaya başladı.


Çiğli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yapılan incelemeler sonrasında yol kenarlarında ve parklardaki kurumuş ağaçları tek tek tespit ediyor. Budanan ağaçlar, şantiye tesislerinde küçültülerek, Çiğli'de ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara yakacak olarak dağıtılıyor. Çiğli Belediyesi başlattığı bu proje ile hem kentin yeşil alan dokusunu koruyor hem de vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanmasına destek oluyor.


 İhtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmak amacıyla farklı içerikte projeler ürettiklerini vurgulayan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, "Kış aylarında yakacak temin etme konusunda sıkıntılar yaşayan vatandaşlarımıza bir nebze olsun destek olmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunu yaparken kentimizin yeşil alan kapasitesini korumayı da ihmal etmiyoruz. Vatandaşlarımıza dağıtmak üzere topladığımız her kurumuş ağacın yerine yenilerini dikiyoruz" dedi.


İZMİR, (DHA) 


 


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS