Ege İhracatçı Birlikleri, yeni yıldan rekor ihracat diledi

Ege İhracatçı Birlikleri, yeni yıldan rekor ihracat diledi
Ege İhracatçı Birlikleri, yeni yıldan rekor ihracat diledi

EGE İhracatçı Birlikleri'nin (EİB) yılbaşı yemeğinde, ünlü sanatçı Ziynet Sali sahne aldı. 2019 yılını 214 ülkeye yaptığı 13,2 milyar dolar ihracatla geride bırakmaya hazırlanan, EİB 2020 yılından yeni ihracat rekorları diledi.


Ege İhracatçı Birlikleri'nin Balçova'da bir otelde düzenlendiği yılbaşı gala yemeğinde sevilen sanatçı Ziynet Sali sahneye çıktı. Birbirinden sevilen şarkılarını ihracatçılar için seslendiren sanatçı, dinleyenlere güzel bir gece yaşattı. Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi ev sahipliğinde gerçekleşen geceye Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Başkanı Salih Esen, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler, Ege İhracatçı Birlikleri yönetim kurulu başkanları, yönetim ve denetim kurulu üyeleri ve eşleri katıldı. EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi 2019 yılını tüm zorluklara rağmen 2018 yılındaki ihracat seviyesinde geride bıraktıklarını ve 13,2 milyar dolar ihracat rakamına ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 2019 yılı sonunda faizlerdeki düşüşle birlikte 2020 yılında dünyasının finansmana ulaşmasının bir nebze daha kolay olacağına inandığını söyleyen Eskinazi, "2020 yılında daha katma değerli ürün ihraç ederek 15 milyar dolar dövizi ülkemize kazandırmak için 8 bin Egeli ihracatçı 365 gün 24 saat çalışacağız. Türkiye'nin yüzde 5 büyüme rakamına ulaşabilmesi için tek çıkış yolu ihracatını arttırmak. 2020 yılından Türkiye'ye sağlık, mutluluk, bol ihracat ve huzur diliyoruz" dedi.


Hazırlanan yeni yıl pastasının ardından Ege Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Terci'nin doğum günü de kutlandı.


Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS