Enerji Avcıları'na Altın Ödül

Enerji Avcıları'na Altın Ödül
Enerji Avcıları'na Altın Ödül

İzmir ve Manisa’da faaliyet gösteren GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin sosyal sorumluluk projesi “Enerji Avcıları" 12. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi kapsamında verilen Sürdürülebilir Kalkınma Ödülleri’nde “Sorumlu Tüketim ve Üretim" dalında Altın Ödül'e layık görüldü.

Türkiye’de topluma değer katan ve yenilikçi çözümler geliştiren sosyal sorumluluk uygulamalarını farklı sektörlerden paydaşlarla buluşturan 12. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi,  “Değişimi Yönetmek - Belirsizlik Dönemlerinde Liderlik" temasıyla çevrimiçi olarak düzenlendi. Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin sosyal sorumluluk projelerinin değerlendirildiği zirvede, İzmir ve Manisa’da faaliyet gösteren GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş., 5 yıldır sürdürdüğü “Enerji Avcılarıö projesi ile “Sorumlu Tüketim ve Üretimö kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

2016 yılından bu yana İzmir ve Manisa’da toplamda 47 ilçede aktif sürdürülen projede 200’ü aşkın okul ziyaret edilerek 4-8 yaş grubunda 20 bin öğrenciye ulaşıldı. Proje kapsamında, projenin paydaşlarından olan il milli eğitim müdürlüklerinden alınan izinler ile yıl boyunca okullar ziyaret ediliyor.

ÇOCUKLAR BİLİNÇLENDİRİLİYOR

Çocukların interaktif şekilde katılımı ile sürdürülen 45 dakikalık etkinliklerle, aileden gelen kaynakların yanlış tüketilmesi alışkanlığının pozitif yönde değiştirilmesi sağlanıyor. Enerji ve diğer kaynakların bir gün tükenebileceği, bu nedenle de ne kadar kıymetli olduğu yönünde de çocuklar bilinçlendiriliyor. Enerji Avcılığı misyonunu üstlenen çocuklar evlerinde, okullarında yani enerjinin aktif olarak kullanıldığı her alanda yetişkinlere de öğrendikleri bilgilerle rehberlik ederek sosyal sorumluluk projesinin toplumda yaygınlaşmasına öncülük ediyorlar.

ENERJİYİ VERİMLİ KULLANAN BİR NESİL YETİŞTİRMEK AMAÇLANIYOR

Proje 2017 yılında da Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri,  Sürdürülebilir Kalkınma Akademi ödülleri organizasyonunda "İklim Eylemi" dalında ödüle layık görülmüştü. Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanlığı'nın 2020 yılını enerji verimliliği yılı ilan etmesi ile bir kez daha değerini ispat eden projenin amacı enerjinin değerini bilen, enerjinin verimli kullanılmasını hayat biçimi haline getirmiş bir nesil yetiştirmek. Her yıl geliştirilerek çocuklar tarafından daha da çok sevilen bir proje haline gelen Enerji Avcıları proje ekibi pandemi süreci sonlandığında çocuklarla bir araya gelmek için can atıyor.

İZMİR (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS