Gaziemir Belediye Başkanı Arda bendir çaldı

Gaziemir Belediye Başkanı Arda bendir çaldı
Gaziemir Belediye Başkanı Arda bendir çaldı

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, ilçede yaşayan 60 yaş üstü yurttaşların sosyalleşmeleri, mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle kurulan Ata Evi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’ne konuk oldu. Ata Evi’nde Türk Halk Müziği çalışmaları yapan üyelerin ay sonu etkinliğine katılan Arda, bendir çalarak keyifli gösteriye eşlik etti.


Ata Evi üyelerinin yoğun çalışmaların ardından sunduğu gösteride 'Esmerim biçim biçim', 'Geline bak geline', 'Akşam olur karanlığa kalırsın', 'Hasretinle yandı gönlüm' gibi sevilen eserler seslendirildi. Hem çalan hem söyleyen üyeler, Başkan Halil Arda ile birlikte keyifli anlar geçirdi. Gösterinin ardından, evlerde hazırlanan ürünler ile yemek ikramı yapıldı, üyelerin yapacağı yeni çalışmalar hakkında sohbet edildi. Eğlenceli gün, dans saati ile sona erdi. Etkinlikte en çok ilgi gören sanatçı Julio İglesisas olurken, vals de en çok tercih edilen dans türü oldu.


Gaziemir’de ikamet eden 60 yaş üzeri yurttaşların aylık 5 lira karşılığında üye olabildiği Ata Evi’nde üyeler karaoke, resim, masa tenisi, el sanatları, geri dönüşüm etkinliklerinden yararlanabiliyor. Haftanın her günü bir etkinliğin gerçekleştirildiği Ata Evi’nde üyeler kitap okuma, edebiyat söyleşileri, İngilizce ve işaret dili eğitimleri, sudoku ve kelime oyunları ile keyifli zamanlar geçiriyor. Evin dışı da hobi bahçesi olarak kullanılabiliyor. İsteyen üye çiçek ve bitki dikiyor. İsteyen bahçe işleriyle de uğraşabiliyor. Üyeler için ayda bir gün kent içindeki farklı tarihi ve turistik alanlara geziler düzenleniyor. Şu anda 200 aktif üyesi bulunan Ata Evi, hafta içi 08.30 - 17.30 saatlerinde hizmet veriyor.


İZMİR, (DHA)


FDOTOĞRAF


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS