Gençler sordu, AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli yanıtladı

Gençler sordu, AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli yanıtladı
Gençler sordu, AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli yanıtladı

İZMİR'de üniversite öğrencileri ile bir araya gelen AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, "Gençlerin siyasetle ilgilenmesini, siyaset yapmasını önemsiyoruz. En genç kadrolar AK Parti'de. Siyasetin gençleşmesi ve gençlerin öngörülerinden yararlanmak gerekiyor" dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İl Gençlik Kolları Başkanı Recep Tayyip Taslak ile birlikte ekonomi Üniversitesi Siyaset Platformu Kulübü öğrencilerini il başkanlığında ağırladı. Sürekli gençlerin sorularını yanıtladı. Apolitik gençlerin siyaset algısını yıkmak için yola çıktıklarını söyleyen Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi ve Kulüp Başkanı Oğuzhan Yıldırım, Sürekli'yi kampüse davet etti. Yıldırım, Sürekli'ye atıfta bulunarak "Bizi mutlu eden şu güler yüz. Siyasetin gergin havası dağılmalı. Sizlerden bunu görmek bizi rahatlatıyor" dedi. Soru üzerine gençlik yıllarından başlayarak siyaset yolculuğunu anlatan Sürekli, "Keşke, gençlik kollarından başlayarak siyasette yer alsaydım, ana kademeden başladım. Bir referansla siyasete girmedim. Bir tanıdığım yoktu. Milletvekilliği dahil pek çok görev yaptım. Bu da AK Parti'nin sağlıklı ve kucaklayıcı yapısını işaret ediyor. Gençliğin dinamizmi, toplumun ve ülkenin canlılığını sağlıyor. Her alanda varlık göstermelisiniz. Göstermelisiniz ki değişim ve dönüşümler kalıcı ve etkin olabilsin. Sizler de birer hukukçu olacaksınız. Ben de öyleyim. Siyasette avukatların tartışmasız bir ağırlığı söz konusu. İnşallah sizleri de yarın bu makamlarda göreceğiz" dedi.

'HALKIN YARARINA OLAN İŞ BİRLİKLERİNE HER ZAMAN VARIM'

Milli günlerde, önemli etkinliklerde siyasileri yan yana görmekten mutlu olduklarını belirten gençlere, bu birlikteliklerin zeminini büyüttüklerini söyleyen Sürekli konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Cumhur İttifakı ortağımız, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Veysel Şahin ile haftada 2-3 kez görüşür, istişare eder; etkinlik ve programlara sık sık birlikte katılım sağlarız. CHP İl Başkanı Deniz Yücel ile de görüşürüz. Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'i de İzmir'i ilgilendiren önemli ve acil durumlarda ararım. Sel felaketinde olduğu gibi. Göreve geldiğimde ilk iş olarak siyasi partilerin il başkanları ile bir araya gelerek İzmir'in sorunlarını masaya yatırmak oldu. Uzlaşı ve dayanışma dilini, halkın yararına yapılacak iş birliklerini önemsiyorum. Hiç imtina etmedim, etmem." Ekonomi Üniversitesi öğrencilerinin sosyal medya düzenlemesinden ekonomiye merak ettiklerini yanıtlayarak partisinin çalışmalarını anlatan Sürekli bu buluşmaları sürdürme arzusunu dile getirerek, AK Parti'nin kapısının gençlere her zaman açık olduğunu söyledi.

İZMİR, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS