Genel cerrahlar Çeşme'de buluştu

Genel cerrahlar Çeşme'de buluştu
Genel cerrahlar Çeşme'de buluştu

EGE Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Genel Cerrahi Anabilim Dalına emek veren akademisyen ve uzmanlar, yıllar sonra İzmir'in Çeşme ilçesinde bir araya geldi.


Çeşme'de düzenlenen buluşmaya Türkiye'nin dört bir yanında görev yapan cerrahlar  ile EÜTF Genel Cerrahi Anabilim Dalına emek veren akademisyen ve uzmanlar aileleri ile birlikte katıldı. Buluşmanın açılışında konuşan Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sinan Ersin, Anabilim Dalının gıpta edilen konuma gelmesinde usta çırak ilişkisinin önemli olduğunu söyledi. 14 yıl aradan sonra bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Prof. Dr. Sinan Ersin, genel cerrahi çatısı altında bilgi ve tecrübenin aktarıldığı bir kültürün oluştuğunu belirterek, "Oluşan bu kültür birikimi ile usta çırak ilişkisinin bizleri daha iyi bir geleceğe taşıyacağına inanıyorum. Anabilim Dalımızda hep birlikte oluşturduğumuz bu yapının uluslararasılaşma anlamında da büyük başarıları getirdiğini görüyoruz.  Kliniğimiz pek çok yurt dışı platformda önemli başarılara imza attı. Yurt dışında önemli üniversitelerle kardeş üniversite olduk. İşbirliği anlaşmaları imzaladık. Yine yıllar içerisindeki bu birikim bizleri yurt içinde de genel cerrahide bir marka yaptı. Şu an Anabilim Balımız Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) Türkiye'nin en yüksek genel cerrahi puanlarıyla asistan alıyor. Asistanlarımız birinci sıradan ve 70'li puanlarla bizi tercih ediyorlar. Tabii bu anlık bir başarı değil. Hocalarımızın kültür, azim ve kararlılıkla attığı adımların meyvelerini bugün topluyoruz. Anabilim Dalımızın bugünlere gelmesinde  emeği geçen herkese saygılarımızı sunuyor, vefat eden hocalarımızı  da rahmetle anıyoruz" diye konuştu.


Buluşmada Op. Dr. Emin Yeğinboy, 'Sinemada anlam yaratmak' başlıklı bir sunum yaparken, Genel Cerrahi Anabilim Dalı akademisyen ve asistanlarından oluşan müzik grubu da sahne alarak geceye renk kattı.


İZMİR, (DHA)Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS