İTB, 'Meme Kanseri Farkındalık Ayı'nda farkındalık yarattı

İTB, 'Meme Kanseri Farkındalık Ayı'nda farkındalık yarattı
İTB, 'Meme Kanseri Farkındalık Ayı'nda farkındalık yarattı

İZMİR Ticaret Borsası (İTB) tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de her yıl Meme Kanseri Farkındalık Ayı olarak kabul edilen ekim ayında, kurumun sosyal medya hesaplarından tanı, risk faktörleri, korunma, tedavi yöntemleri ve erken teşhisin önemine ilişkin paylaşımlar gerçekleştirildi.


Etkinlikler kapsamında, İTB binasına meme kanserine ilişkin pankart asıldı, bilgilendirici afişlerle donatıldı, kurumun sosyal medya hesaplarından tanı, risk faktörleri, korunma, tedavi yöntemleri ve erken teşhisin önemine ilişkin paylaşımlar yapıldı. İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Borsa olarak 'Gelenekten Geleceğe' sloganıyla birçok sosyal sorumluluk projesi ve farkındalık çalışmasına imza attıklarını belirterek, her sekiz kadından birinin risk altında olduğu önemli bir konuda da farkındalığı arttırmayı ve yaptıkları çalışmalarla her yıl daha geniş bir kitleye ulaşmayı amaçladıklarını vurguladı. Kestelli, İzmir Valiliği önderliğindeki Mobil Ketem Projesi kapsamında İTB'nin katkılarıyla gezici Mamografi Tarama Tırının faaliyete geçtiğini ve önümüzdeki günlerde proje paydaşlarının katılımı ile Borsa üyelerine yönelik bir de etkinlik gerçekleştireceklerini belirtti.


İTB Başkanı Işınsu Kestelli şunları söyledi:


"İzmir Ticaret Borsası olarak hem faaliyet alanlarımızda yürüttüğümüz çalışmalar hem de sosyal projelerimizde bütüncül bir anlayışla hareket ediyoruz. Bir yandan nitelikli üretim için eğitime ağırlık verirken, diğer yandan ticaretin etik kurallar dâhilinde sürmesini sağlıyoruz. Tüm bunları yaparken, üyelerimizin özverisi ve desteğiyle toplumsal sorunlar karşısında da aktif bir tutum sergiliyoruz."


İZMİR, (DHA)Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS