İzmir'de duvarlar renklendi

İzmir'de duvarlar renklendi
İzmir'de duvarlar renklendi

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, Alsancak ve Konak'taki 8 duvarı tuvale çevirdi. 'Uluslararası İzmir Duvar Resimleri Çalıştayı' çerçevesinde işlenen birbirinden renkli motifler beğeni topladı.


İzmir Belediyesi'nin kuruluşunun 150. yılı nedeniyle farklı kültür-sanat etkinliklerine imza atan Büyükşehir Belediyesi, ilk kez 'Uluslararası İzmir Duvar Resimleri Çalıştayı' düzenledi. Alsancak ve Konak'ta mural (duvar boyama) sanatının uygulandığı 8 duvar, bu alanda büyük deneyimi olan yerli ve yabancı sanatçılar tarafından adeta tuvale dönüştürüldü. 23 ülke 92 sanatçı arasından seçilen ve 4'ü Türkiye'den, diğer 4 ise Fransa, Sırbistan, Kolombiya ve Ekvator'dan katılan sanatçılar, duvarlardaki sihirli dokunuşlarıyla İzmir sokaklarına yeni bir renk getirdi.


Sevil-1/ Sevil-2 İş merkezleri ile başlayıp Alp Apartmanı, Şehnaz Apartmanı, Dokuz Eylül ve Enver apartmanları ile bir özel okulun duvarlarına yapılan çizimler, sosyal medya aracılığıyla geniş kesimlere ulaşırken, fotoğraf tutkunları için de yeni bir heyecan kaynağı oldu.


İZMİR, (DHA) 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS