İzmirim yarışması ödülleri dağıtıldı

İzmirim yarışması ödülleri dağıtıldı
İzmirim yarışması ödülleri dağıtıldı

İZMİRLİLER Derneği tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen 'İzmirim' konulu 8'inci resim yarışması ödülleri sahiplerini buldu.


İzmir Ticaret Odası Sergi Salonu'nda İzmirliler Derneği Genel Başkanı Turgay Yokuş ve üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen ödül törenine öğrenciler ve veliler ile davetliler katıldı. Jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda Nazar Hayta birinci, Eylül Sezin Göktaş ikinci, Nehir Özbay üçüncü olurken, Ece Dilek, Dicle Öz ve Beren Karakılıç ise mansiyon ödülü kazandı. 3 yaşındaki minik ressam Maya Akşahin'e de özel mansiyon verildi. Dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi. Dereceye giren 6 eser ile sergilenmeye değer görülen 34 resimden oluşan sergi de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.


Sergi açılışında konuşan Turgay Yokuş, bu tür resim yarışmalarını düzenleme amaçlarının çocuklarının sanata olan duyarlılıklarını arttırmak, yeteneklerini keşfetmelerine olanak tanımak, yaşamakta oldukları şehirde onların penceresinden hayallerindeki İzmir'i resmederek farkındalık yaratmalarına katkıda bulunmak olduğunu söyledi.


Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)


01)Açılış Kurdelası


02) Gülsen Gökşen, Medine Baykaş


03)Gülay Kutlay, İsmail Akarsu


04)Nevin Uçak


05)Çisil Oyguç, Gürcan Ötegengil


06)Sümeyye-Ceren-Mesut Çatal


07)Nazar Hayta


08)Özer Mumcu, Oya Aksay


09)Nehir Aktaş, Mustafa Tamer


10) Hülya-Nehir Aktaş


11)Turgay Yokuş


12)Zerrin İlbay, Ayşe Işıksal


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS