Bilal Doğan'dan belediye çalışanlarına 'işten çıkratmama' sözü

Bilal Doğan'dan belediye çalışanlarına 'işten çıkratmama' sözü
Bilal Doğan'dan belediye çalışanlarına 'işten çıkratmama' sözü

AK Parti Karabağlar belediye başkan adayı Bilal Doğan, seçimi kazanmaları halinde belediyedeki mevcut kadrolarda çalışanları işten çıkarmayacaklarının sözünü verdi.

Yerel yönetim seçimini kazanmaları halinde çalışanların belediyeden çıkarılacağı söylentisi yayılarak, mevcut belediye personelinin korkutulduğunu belirten Doğan, tüm çalışanların gönüllerini ferah tutmasını istedi. Hiçbir emekçinin ekmeğiyle oynamayacaklarını ve oynatmayacaklarını söyleyen Doğan, genişletecekleri hizmet alanlarıyla belediyeden personel çıkarmak yerine daha fazla personel istihdam edeceklerini dile getirdi.

Alnının teriyle üreten, emek veren belediye personelini herhangi bir kişisel ve politik nedenden dolayı işten çıkarmayacaklarının altını çizen Doğan, "Bizim amacımız Karabağlıların daha rahat yaşamalarını sağlamak. İnsanların evlerine ekmek götürebilmelerinin önünü açmak. Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız. Emekçilerin ekmeğiyle de asla oynamayız ve kimseyi de oynatmayız. Bilakis genişleteceğimiz hizmet alanlarımız ve yaratacağımız iş imkanlarıyla daha fazla perseoneli istihdam etmek için var gücümüzle çalışacağız" dedi.

Nefret dilini ve kutuplaştırmayı her zaman reddettiklerini vurgulayan Doğan, "Bizim tek bir amacımız var, Karabağlar'a ve Karabağlılar'a hizmet etmek. Biz Karabağlar'da yaşayan 500 bin kardeşiz. Hiç kimseye o partili bu partili diye bakmıyoruz. Komşumuz, hemşehrimiz, kardeşimiz diye bakıyoruz. Tüm Karabağlıları kardeşçe kucaklayıp hep beraber ilçemizi ileri taşımak için var gücümüzle çabalıyoruz. Başarıya ulaşmak için de hep beraber çalışıyoruz. Karabağları mahrumiyete ve yokluğa mahkum edenler, insanları ekmekleriyle korkutarak oy alma derdinde. Buna asla izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

Hizmetteki en büyük kriterin liyakat ve ehliyet olduğunu belirten Doğan, "Partizanlık, akrabalık veya başka aidiyetlere asla prim vermeyeceğiz. Belediyemizin çalışanlarını mesai arkadaşımız olarak kabul edeceğiz. Alnının teriyle üreten, emek veren belediye personelini, herhangi bir kişisel nedenden dolayı işten çıkarmayacağız. Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız" dedi.

İZMİR, (DHA)

HER MAHALLEYE DESRHANE SÖZÜ

Özellikle Karabağlar Belediyesi'ne bağlı dershaneleri çoğaltarak Karabağlar'a daha yaygın hizmet vermenin yanında istihdama da katkı sağlayacaklarını vurgulayan Doğan, her mahalleye bir dershane açacaklarının müjdesini verdi. Dershane çalışanlarına yönelik yapılan kara propagandaların tamamen asılsız olduğunu altını çizen Doğan, çalışanlara gönüllerini rahat tutmaları ve ekmek kaygısıyla oylarını ipotek altına almamaları çağrısında bulundu.

ÖZLÜK HAKKI MESAJI

Yerel yönetimi devraldıklarında çalışanların özlük haklarında iyileştirmeye gideceklerine de açıklayan Doğan, özellikle kadın çalışanların hamilelik ve doğum izinlerindeki zaman dilimini uzatacaklarını bildirdi. Ayrıca eğitim gören çalışan çocukları için yeni katkılar sunacaklarını da ifade eden Doğan, şunları söyledi: "Tek bir şeye ihtiyacımız var, o da çok çalışmak. Hep beraber çalışacak ve tüm Karabağlar'ın yaşam kalitesini yükselteceğiz. Buna da ilk olarak personelimizden başlayacağız. Emekçi kardeşlerimizin hak ettikleri şekilde yaşamaları, çocuklarının en iyi eğitimi almaları için tüm imkanlarımızı hiç düşünmeden kullanacağız. Şu an belediyede çalışan personel arkadaşlarımız yüreklerini ferah tutsunlar ve kara propagandaya inanmasınlar. İşlerine sahip çıksınlar ve daha iyi nasıl hizmet edebiliriz diye düşünsünler. 1 Nisan'dan itibaren el ele verip millete nasıl hizmet verilmesi gerektiğini göstereceğiz"

 

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS