Batur'dan kentsel dönüşüm güvencesi

Batur'dan kentsel dönüşüm güvencesi
Batur'dan kentsel dönüşüm güvencesi

KONAK Belediye Başkanı Abdül Batur, Gültepe kentsel dönüşüm bölgesindeki 14 mahallenin muhtarıyla bir araya geldi. Bölgede yürütülen kentsel dönüşüm projesiyle ilgili parselasyon planlarının yapımına başlandığını söyleyen Batur, "8 ay sonra parselasyon planları bitecek. O zaman vatandaşın kafasında hiçbir soru kalmayacak. Yine söylüyorum, kimse endişelenmesin. Her kafadan çıkan sözlere de inanmasın" dedi.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur'un ilçedeki 111 mahalle muhtarı ile bölge bölge buluşacağı toplantıların ilki kentsel dönüşümde parselasyon planları aşamasına gelinen Gültepe ile başladı. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde gerçekleşen toplantıya; Çınartepe, Atamer, Millet, Murat, Trakya, Anadolu, Saygı, Mehmet Akif, Ulubatlı, 26 Ağustos, Yavuz Selim, Zeybek, Huzur ve Cengiz Topel Mahallelerinin muhtarları katıldı. Belediyenin teknik müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda Başkan Batur, muhtarların sorularını samimiyetle yanıtladı ve kentsel dönüşüm sürecinde gelinen son durum hakkında bilgi verdi.

Gültepe'nin kentsel dönüşümünde gelinen aşamayı önce mahalle muhtarlarıyla konuşacakları ve tüm süreci şeffaf bir şekilde yürütecekleri sözünü hatırlatan Başkan Batur, "Kentsel dönüşümde önce muhtarlarımızı bilgilendireceğiz dedik. Muhtarların bu konudaki samimiyetine, yaklaşımına canı gönülden inanıyorum. Biz bu işte samimiyiz. Bu kentin bu görünüşünü değiştirmeye çalışıyoruz ama buradaki insanları üzerek yapmayacağız bunu. Biz, halka rağmen bir şey yapan bir anlayışta değiliz. Biz bu işi iyi niyetle yapıyoruz. Burada seçim döneminde mahalleleri gezerken herkes 'imar' istedi, 'kentsel dönüşüm' dedi. Bir de anket yaptırdık, 'yüzde 85'i kentsel dönüşüm' dedi. Kentsel dönüşümde her aşamayı şeffaflık içerisinde yürütüyoruz. Buradaki kentsel dönüşümü Gültepelilerin isteğiyle ve onlarla yapıyoruz" dedi.

Parselasyon planlarının tamamlanmasının ardından askıya Gültepe'de çıkacağını ve vatandaşın mesajla bilgilendirileceğini aktaran Başkan Batur, Muhtarların isteği doğrultusunda bölgedeki mahallelerde mahalle sakinlerine yönelik bilgilendirme toplantılarının da bir süre sonra başlayacağını söyledi. Muhtarlardan, yol terkiyle ilgili gelen soruları da yanıtlayan Batur, vatandaştan hiçbir ek para alınmayacağının da altını çizdi.

Toplantıda Gültepeli muhtarlar, kentsel dönüşümle ilgili vatandaşın merak ettiği soruları Batur'a aktardı. Muhtarlar da Başkan Batur'a güvenlerini vurguladı.

İZMİR, DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS