Konak Belediyesi'nden AKUT ve Kızılay'la iş birliği protokolü

Konak Belediyesi'nden AKUT ve Kızılay'la iş birliği protokolü
Konak Belediyesi'nden AKUT ve Kızılay'la iş birliği protokolü

KONAK Belediyesi, İzmir depreminden 15 gün önce afetlere karşı birlikte çalışmaya karar verdiği AKUT'la iş birliği protokolünü imzaladı. Belediye, ilçede toplanan tekstil atıklarını ihtiyaç sahibi ailelere gıda, öğrencilere burs yardımına dönüştürecek örnek iş birliği için de Kızılay'la el ele verdi.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, kent için önemli iki büyük iş birliği protokolüne ardı ardına imza attı. İzmir'de yaşanan depremden 15 gün önce bir araya geldiği AKUT Arama Kurtarma Derneğiyle, afetlere karşı birlikte çalışma kararı alan Başkan Batur, örnek iş birliğine ilişkin protokolü imzaladı. Batur, Türk Kızılayı Konak Şubesiyle de ilçede biriken tekstil atıklarının toplanması karşılığında, ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı, öğrencilere burs sağlanması konusunda iş birliği yaptı. Konak Belediyesi ile AKUT Arama Kurtarma Derneği İzmir Şubesi arasında, acil durum ve afet yönetimine ilişkin olarak düzenlenen iş birliği protokolü, Başkan Abdül Batur'un makamında imzalandı. Protokole Başkan Batur'la AKUT Arama Kurtarma Derneği İzmir Ekip Lideri Ramazan Ergut imza attı.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da deprem gerçeğini hiçbir zaman unutmadıklarını vurguladı. Batur, "Deprem gerçeği hep gündemimizdeydi. Gönüllü kuruluşların katkısıyla yapılacak çalışmaları gündeme aldığımız bir noktadaydık. AKUT'la da depremden 15 gün önce birlikteydik ve yapılacak çalışmalar konusunda fikir birliğine vararak, protokolü bağlayalım, uygulamaya geçelim demiştik" şeklinde konuştu. Protokol sayesinde AKUT'un Konaklı vatandaşların ve belediye çalışanlarının bilinçlendirilmesi amacıyla tecrübelerini belediyeye aktaracağını vurgulayan Batur, şöyle devam etti:

MAG'LARA CAN SUYU OLACAK

Protokole göre iki kurum, acil durum ve afet yönetimine ilişkin olarak birlikte proje ve faaliyetler düzenleyecek. Konaklı vatandaşları ve belediye çalışanlarını bilinçlendirecek eğitim çalışmaları, sempozyumlar, tatbikatlar yapılacak. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur'un göreve gelir gelmez kurmak için harekete geçtiği Mahalle Afet Gönüllüleri (MAG) ekipleriyle ilgili olarak AKUT'la iş birliğine gidilecek. AKUT'un ihtiyaç duyduğu araç ve malzemelerin temini ile meydana gelecek afetlerde AKUT personelinin ve lojistik malzemelerin bölgelere ulaştırılması konusunda da derneğe destek sağlanacak. Konak Acil Durum ve Afet Eylem Planları'nın hazırlanmasında iş birliği içinde olacak iki kurum, sosyal sorumluluk projelerinde dayanışmaya gidecek.

Konak Belediyesi ile Türk Kızılayı Konak Şubesi arasında da ilçedeki tekstil atıklarının toplanması ve değerlendirilmesine ilişkin iş birliği protokolü imzalandı. Protokole, Başkan Batur'la Şube Başkanı Ömür Şanlı imza attı. Konak Belediyesi'nde gerçekleştirilen imza törenine, Başkan Şanlı'nın yanı sıra şube yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

İZMİR, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS