Konak'ta 23 Nisan Resim Yarışması Ödülleri minik sahipleriyle buluştu

Konak'ta 23 Nisan Resim Yarışması Ödülleri minik sahipleriyle buluştu
Konak'ta 23 Nisan Resim Yarışması Ödülleri minik sahipleriyle buluştu

KONAK Belediyesi'nce İlkokul öğrencileri arasında düzenlenen '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmaya katılan tüm çocukları kutlayan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, projeleri arasında yer alan Bilim Merkezi'nin temelini attıklarını ve 1 yıl içinde tamamlayacakları söyledi.

Konak Belediyesi tarafından ilçe sınırları içinde yer alan İlkokul 1., 2., 3. ve 4. sınıf öğrencileri arasında düzenlenen '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' konulu resim yarışmasının ödül töreni, Basmane Semt Merkezi'nde yapıldı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 23 Nisan'da koltuğunu devrettiği minik Başkan Kumsal Kılıç, Konak Belediyesi Meclis Üyesi Ulvi Puğ, Okul Müdürleri, öğretmenleri, öğrenciler ve velileri katıldı. Birbirinden güzel 145 resmin yer aldığı yarışmanın Jüri Üyeleri arasında, Prof. Dr. Arif Ziya Tunç, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Görevlisi Hamdi Gökova ve Konak Belediyesini temsilen Serpil Birsin yer aldı. Yarışmada her kategoride ilk üç sıralamaya giren öğrencilere tablet, Jüri Özel Ödülünü alan öğrencilere kol saati verilirken, derece giren tüm öğrencilere Nutuk hediye edildi.

Ödüllerin dağıtılması öncesi konuşma yapan Belediye Başkanı Abdül Batur, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 101. yıldönümünü kutlayarak sözlerine başladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bir taraftan Kurtuluş Savaşı devam ederken, ülkenin yönetim biçiminin Cumhuriyet olması noktasında ilk adımları atarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni kurduklarını anlatan Batur, "Türkiye Büyük Millet Meclisi demek demokrasinin, çağdaşlığın ve de yönetim biçiminin halkla birlikte olması demektir. Onun için çok önemli bir bayramı kutluyoruz" diyerek günün anlam ve önemine dikkat çekti.  Çınarlı Rekreasyon Alanı'nda yapılması planlanan Bilim Merkezi'nin temelini attıklarını ve 1 yıl içinde de bitireceklerinin sözünü veren Batur, “Konak'taki bütün çocuklarımızın görmesini istediğimiz bir çalışmaya başladık. Çınarlı Rekreasyon Alanı'nda bir Bilim Merkezi kuruyoruz çocuklarımıza yönelik. İlkokula giden çocuklarımızın bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri takip edip, deneyleri yapabilecekleri, içinde planetaryum olan harika bir tesisin temelini attık. Konak çocuk dostu bir belediye, pandemiden sonra Semt Merkezlerimizde, Kültür Merkezlerimizde çocuklarımıza dönük kurslarımıza, onların yetişmesine dönük çalışmalarımıza pandemi sonrası kaldığımız yerden devam edeceğiz. O zamana kadar maske, mesafe ve temizliğe dikkat edeceğiz" diye konuştu.

Konuşmanın ardından dereceye giren öğrencilere, hediyeleri takdim edildi. Yarışmada her kategoride ilk üç sıralamaya giren öğrencilere tablet, Jüri Özel Ödülünü alan öğrencilere kol saati verilirken, derece giren tüm öğrencilere Nutuk hediye edildi.

İZMİR, DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS