Konak'ta 'Patilerin Festivali' düzenlendi

Konak'ta 'Patilerin Festivali' düzenlendi
Konak'ta 'Patilerin Festivali' düzenlendi

İZMİR'de Konak Belediyesi'nin Gündoğdu Meydanı'nda düzenlediği Patilerin Festivali'nde tüm Türkiye'den çevre, çocuk ve hayvan hakları dernekleriyle gönüllü kuruluşlar bir araya geldi. Festivale, sokaktan sahiplendiği köpeği Duman'la katılan Batur, satın almak yerine sokaktan hayvan sahiplenilmesi gerektiğini vurguladı.

'Patilerin Festivali'  Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleşti. Festivale sokaktan sahiplendiği köpeği Duman'la birlikte katılan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur'a CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ve Konak Belediyesi Meclis Üyeleri de alanda eşlik etti. 'Bu Gezegen Bizim' sloganıyla düzenlenen festivalde doğaya, çocuk ve hayvan haklarına dikkat çekildi. Duman'ı sokakta bırakmayarak sahiplenen Batur 'Satın alma, sahiplen' mesajı vererek, "Hayvan dostu derneklerle birlikte çalışıyoruz. Amacımız sokaktaki hayvanları sahiplenme bilinci oluşturmak. Evlerinde hayvan beslemek isteyen vatandaşlarımıza sokaktan sahiplenmenin çok daha önemli olduğunu hatırlatmak isterim. Sokaktaki bir cana bir nefes katmak bence çok daha güzel. Bizim bahçe kapısı da o gün açık kalmış. Duman, üstü başı diken içerisinde, belli ki bir mücadelenin içinden kurtulup gelmiş. Oğlum, 'kendi ayağıyla bizim evimize geldi, o artık bizim uğurumuz' dedi. Eşim Ferah Hanım da ben de çok benimsedik Duman'ı. Hepimize enerji verdi. Duman'la birlikte iki de kedimiz var. Birinin adı şans, diğerinin adını da pandemi döneminde bize sığındığı için Covid-19 koyduk" dedi.

"CAN DOSTLARA 3 TON MAMA"

Konak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü de festival alanında kurduğu stantta ziyaretçilerini ağırladı. Hayvan sahiplenen veya sokaktaki canları besleyen vatandaşlara armağan ettiği mama miktarı 2 tonu aşan Veteriner İşleri Müdürlüğü, sivil toplum kuruluşlarına da beslemeleri için 1 ton mama desteğinde bulundu. Stantta mamanın yanı sıra mama tabağı, suluk, dışkı toplama torbası gibi ürünler de hayvan sahiplerine armağan edildi. Öte yandan Konak Belediyesi Hayvan Sağlığı Merkezi'ndeki 12 kedi ve 7 köpek de duyarlı vatandaşların sahiplenmesiyle ömürlük yuvalarına kavuştu.  Çocuklar oyun ve eğitim atölyelerinde, birbirinden eğlenceli ve öğretici etkinliklere katıldı. İzmir Down Sendromu Derneği de açtığı stantla festivalde yer aldı. Özel çocuklardan Güneş'in, gerçekleştirdiği dans gösterisine tüm arkadaşları eşlik etti. Güneş, dakikalarca alkışlandı. Öte yandan İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Köpek Eğitim Merkezi (KEM) ve Hera Köpek Eğitim Merkezi'nin K-9 gösterileri hayvanseverler tarafından ilgiyle takip edildi.

İZMİR, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS