Paraşüt kulesi fuar ziyaretçilerinin ilgi odağı oldu

Paraşüt kulesi fuar ziyaretçilerinin ilgi odağı oldu
Paraşüt kulesi fuar ziyaretçilerinin ilgi odağı oldu

BU yıl 88'nci kez kapılarını açan İzmir Enternasyonal Fuarı'nda, Türk Hava Kurumu'nun paraşüt kulesi, ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor. Kültürpark'ın simgesi haline gelen kulede vatandaşlar 48 metre yükseklikten atlayış yaparak heyecan yaşıyor.


Kültürpark'ta bulunan Türk Hava Kurumu'nun paraşüt kulesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da İzmir Enternasyonal Fuarı ziyaretçilerinin akınına uğruyor. Adrenalin tutkunu gençlerin ilgi odağı haline gelen kuleden günde ortalama 100-150 kişi atlayış yaparken, ziyaretçiler aynı zamanda kulenin bulunduğu alanda sergilenen planör ile de fotoğraf çektirme fırsatı buluyor. Paraşüt atlayışını yapacak olan adrenalin tutkunları, görevlilerin gözetiminde 48 metre yükseklikten kendilerini aşağı bırakıyor.


Bu yıl da talebin fazla olduğunu söyleyen Türk Hava Kurumu İzmir Şubesi Başkanı Hasan Çingil, "Günler geçtikçe paraşüt kulesine olan ilginin daha artacağını düşünüyoruz. Saat 17.00'den 24.00'e kadar atlayışlarımız sürüyor. Paraşütle atlama deneyimini yaşamak isteyenler için ücretler ise 20 TL. Havacılığı ve paraşütü tanıtmak amacıyla burada bulunuyoruz. Buraya gelen kişiler paraşütçülüğün ilk adımını atmış oluyorlar. Yükseklik korkularını yeniyorlar ve havacılığı tadıyorlar. Atlayış görevlilerimiz vatandaşlara yukarı çıktıklarına nasıl davranmaları gerektiği konusunda bütün bilgileri veriyor. 16 yaşından gün almış ve sağlıklı olan herkes paraşüt deneyimini yaşayabiliyor. Daha çok 17-25 yaş arası gençler tarafından tercih ediliyor" dedi.


Hande NAYMAN / İZMİR, (DHA)


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS