Şarkılar eğitim için söylendi

Şarkılar eğitim için söylendi
Şarkılar eğitim için söylendi

TÜRK Eğitim Vakfı'nın (TEV) 52'inci kuruluş yıl dönümünde TEV İzmir Şubesi tarafından 'TEV kuruluş yıl dönümü umut konseri' düzenlendi.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ndeki konserde, söz yazarı- besteci Selami Şahin ve TEV Eğitime Destek Korosu, İzmirlilere güzel bir gece yaşattı. Koro şefliğini Fatma Cinpir' üstlendiği konserde TEV bursiyerleri de birkaç şarkıyı TEV Eğitime Destek Korosu ile birlikte seslendirdi. 1967 yılında İstanbul'da temelleri atılan Türk Eğitim Vakfı'nın ilk şubesinin açıldığı şehir olan İzmir'deki konsere İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz, TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, TEV İzmir Şubesi Yürütme Kurulu Onursal Başkanı Mehmet Salih Özen, TEV İzmir Şubesi Başkanı Gülnur Soybayraktar, TEV Ankara Şubesi Başkanı Ömer Turna, TEV Muğla Şubesi Başkanı Ece Yıllıkçı Yeşilpınar ve yardımsever İzmirliler katıldı.

TEV İzmir Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Gülnur Soybayraktar'ın açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte; TEV İzmir Şubesi Yürütme Kurulu Onursal Başkanı Mehmet Salih Özen, İzmir Şubesi olarak son 3 yıldır yaptıkları tüm etkinliklerin gönüllülük esasına dayalı olduğunu söyledi. Özen, "Bu etkinlikleri her zaman gönüllülerimizle, destekçilerimizle ve İzmir halkının gönlünden kopanlarla yaptık. Bu amatör ruh inanılmaz işler başardı" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise, "Sadece eğitimdeki dönüşümle yakalanan bir büyük değişim var. Asla umutsuz olmamak gerekir. Hele ki Mustafa Kemal Atatürk'ün bıraktığı, bize emanet edilen bu topraklarda bir sentezin ortaya çıkması ve eğitimde yakalanacak bir başarıyla hikayenin yeni baştan yazılması mümkündür. Üstelik bunu yerelden başlatmak da mümkündür. Sizlerin gönüllü olarak taşıdığı bu heyecanı biz yerel yönetim olarak taşıyoruz. Bu nedenle çok daha sıkı bir iş birliği içinde çok daha sıkı bir dayanışma içinde bu hikayeyi değiştirmeye İzmir'den beraber başlayacağız" diye konuştu.

Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS