Orhanlı Mahallesi'ndeki köprü için harekete geçildi

Orhanlı Mahallesi'ndeki köprü için harekete geçildi
Orhanlı Mahallesi'ndeki köprü için harekete geçildi

İZMİR'in Seferihisar ilçesine bağlı Orhanlı Mahallesi'nde, aşırı yağışlar sonucu zarar gören ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci'nin mahalleyi ziyareti sırasında gündeme gelen köprü için Seferihisar Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin çalışma başlattığı belirtildi.


Seferihisar'a bağlı kırsal Orhanlı Mahellesi'nde bulunan köprü aşırı yağışlar nedeniyle zarar gördü. Zarar gören köprü, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci'nin mahalleyi ziyareti sırasında gündeme geldi. Köprünün bu hali eleştiri konusu oldu.


SEFERİHİSAR BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA


Konuyla ilgili olarak Seferihisar Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Orhanlı Köprüsü ile ilgili mağduriyeti gidermek için İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Seferihisar Belediyesi işbirliğiyle çalışmalar başlatılmıştır" denildi. Aşırı yağışlarla bir kısmı yıkılan köprünün ulaşıma kapatılmasıyla ilgili Seferihisar Belediye Başkanlığı tarafından şu açıklama yapıldı:


"Orhanlı Köprüsü’nün hasar gördüğü ilk andan itibaren hem Seferihisar Belediyemiz hem de İzmir Büyükşehir Belediyemiz konu ile ilgili gerekli çalışmaları başlatmıştır. Görülen hasarın giderilmesinin uzun süre alacağı saptanmış, köprünün yeniden ulaşıma açılması için proje ve yapım ihale çalışmaları başlatılmıştır. Yöre halkımızın mağduriyetinin geçici olarak giderilmesi için, Karakoç Deresi üzerine konulmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi Dereler Daire Başkanlığı tarafından araç geçişini sağlayacak olan ‘bakslar’ 3 Mart 2019 Pazar tarihi itibariyle bölgeye indirilerek çalışmalar başlatılmıştır. En kısa sürede mağduriyet giderilip, halkımızın hizmetine sunulacaktır. Değerli halkımıza, siz kıymetli basın mensuplarıyla aracılığıyla önemle duyurulur."


İZMİR, (DHA)Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS