Soyer: İzmir tekrar dünyaya kendini pırıl pırıl gösterecek

Soyer: İzmir tekrar dünyaya kendini pırıl pırıl gösterecek
Soyer: İzmir tekrar dünyaya kendini pırıl pırıl gösterecek

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Fashion Prime ve Fashion Tech fuarlarının lansmanına katıldı. 15-17 Eylül arasında düzenlenecek fuarların sektöre güç katacağını ifade eden Başkan Soyer, "Yeni normal denilen dönemde de İzmir 1.5 yıllık kış uykusundan uyanacak, tekrar pırıl pırıl dünyaya kendini gösterecek. Tam da bunun heyecanı içindeyiz" dedi.

Türkiye'de tekstil sektörünün tüm ihtiyaçlarının aynı anda sergilendiği ilk fuar olan Fashion Prime- 4. Tekstil, Hazır Giyim Tedarikçileri ve Teknolojileri Fuarı, ilk kez İZGİ Fuarcılık tarafından düzenlenecek. Fashion Tech Fuarı'nın tanıtım toplantısı, yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Ege Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Burak Sertbaş, sektörle ilgili derneklerin başkanları, temsilcileri ve profesyoneller toplantıya katıldı. Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özpehlivan ise rahatsızlığı nedeniyle bir video ile açılışta yer aldı.

Destek veren oda ve birliklere teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkan Soyer, "1.5 yıldır insanlığı, bütün dünyayı teslim alan pandemi sonrası yeni normalleşme dediğimiz, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı yeni dönemde yüz yüze fuar yapmanın heyecanını taşıyoruz. Gerçekten heyecan, umut verici bir başlangıç. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, bunu biliyoruz. Yeni normal denilen dönemde de İzmir 1.5 yıldır yaşadığı kış uykusundan uyanacak, tekrar pırıl pırıl dünyaya kendini gösterecek. Tam da bunun heyecanı içindeyiz. Bizler birlikte çalışıp, birlikte üreterek refahın arttığı ve adil paylaşıldığı bir İzmir için çalışıyoruz. Bu fuarlarımızın da, bu hedefimize ve şehrimiz ile birlikte ülke ekonomisine çok önemli katkılar sunduğuna inanıyoruz" diye konuştu.

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, "Yeniden fuarların doğal, fiziki ortama geçmesi ekonomik değer. Kentimizde özlenen canlılık açısından son derece büyük önem arz etmektedir" diye konuştu. Ege Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, çifte fuar ile sektörün yeniden canlanacağını ifade etti.  Ege Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Burak Sertbaş ise Eylül ayını merakla beklediklerini dile getirdi.

Fuarda, hazır giyim ve konfeksiyon üretiminde kullanılan makine ve teknolojilerin yanı sıra tekstil makineleri ile tekstil baskı teknolojileri sergilenecek.

 İZMİR, DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS