Taksimetreler değişiyor, akıllı cihazlar takılıyor

Taksimetreler değişiyor, akıllı cihazlar takılıyor
Taksimetreler değişiyor, akıllı cihazlar takılıyor

İZMİR'de taksi taşımacılığında dijital döneme geçiliyor. Eski tip taksimetrelerin yerine Android işletim sistemli akıllı cihazlar takılıyor. Yeni taksimetreler, şoförü puanlama gibi yenilikler sunuyor.


İzmir'de 3 bine yakın takside dijital teknoloji dönemine adım atıldı. Teknolojik olarak zamanın gerisinde kalan eski tip taksimetreler, akıllı cihazlar ile değiştiriliyor. Android işletim sistemine sahip yeni nesil taksimetreler taksi kullanıcılarına birçok yenilik sunuyor. 2020'nin ilk günlerinden itibaren tam olarak devreye girecek internet üzerinden taksi çağırma sistemi 'EnTaksi' İzmir uygulaması aracılığıyla şoförler puanlanabiliyor. Aracı hangi saatte kimin kullandığı, ne zaman nereden geçtiği de hem Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Merkezi'nden hem de İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası'ndan görülebiliyor. Taksilerde unutulan ya da düşürülen eşyaların bulunup sahiplerine ulaştırılmasındaki başarının yeni sistem sayesinde daha yukarıya çıkarılması, sunulan hizmetin kalitesinin de artırılması hedefleniyor.


İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, yeniliklerin kazandırılmasındaki öncü misyonlarını bir kez daha sergilediklerini söyleyerek "Mobil taksi çağırma uygulamamız EnTaksi ve dijital taksimetre gibi yeniliklerimizin devamı gelecek. Yeni yıl İzmir taksileri için daha birçok yenilik getirecek" diyor.


İZMİR, (DHA)Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS