Tunç Soyer, asfalt serim çalışmalarını kontrol etti

Tunç Soyer, asfalt serim çalışmalarını kontrol etti
Tunç Soyer, asfalt serim çalışmalarını kontrol etti

İZMİR, (DHA)- İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı günlerde hızlanan asfalt serim çalışmalarını inceledi. Soyer, Gaziemir’deki alışveriş merkezinin önünden Konak istikametine doğru yolu bir şerit genişleterek trafiği rahatlatacaklarını açıkladı. 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı dört gün boyunca kentin birçok noktasında devam eden asfaltlama çalışmalarını inceledi. İZBETON işçileri tarafından sıcak havaya rağmen Gaziemir Akçay Caddesi üzerinde yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi alan Başkan Tunç Soyer, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları için sokağa çıkma yasağının uygun bir zemin hazırladığını ifade etti. Başkan Soyer “Arkadaşlarım, sıcağa rağmen muazzam bir performans gösterip çalışıyorlar. Asfalt olağanüstü sıcak bir malzeme ve 160 derece. Bir yandan da İzmir’de 40 dereceye varan bir sıcaklık var ama dediğim gibi bu büyük bir fırsat. Burada çok güzel bir asfalt çalışması yapıyoruz” diye konuştu.
GAZİEMİR’E ŞERİT MÜJDESİ
Gaziemir’deki AVM önünde yaşanan trafik sıkışıklığını da gidermek için alışveriş merkezinin önündeki yolu Konak istikametine doğru bir şerit genişleteceklerini açıklayan Tunç Soyer, “Kampanya döneminde en az 111 altın dokunuş yapacağımızı söylemiştik. Bu da bizim adaylık döneminde söylediğimiz altın dokunuşlardan biri. Alışveriş merkezinin önünde bir altgeçit var. O arkadan gelen trafiğin, alışveriş merkezi önünde sıkışmasına yol açıyordu. Oraya bir ilave şerit açıyoruz. Böylece sıkışıklık gerçekleşmeyecek ve trafik akmaya devam edecek. Bu çalışma ile birlikte alt geçidin arkasından itibaren başlayan tıkanıklık da giderilmiş olacak” dedi.
332 ARAÇLIK OTOPARK YAPILIYOR
AVM’nin hemen bitişiğindeki boş alana otopark yapılacağının belirten Soyer, “Asıl önemli olan bu büyük alışveriş merkezinin hemen yanında İZBAN istasyonunun tam karşısında 332 araçlık bir otopark imalatına başlamış olmamız. Otopark tamamlandığında çok büyük bir rahatlama sağlayacak. Hem İZBAN’ı, toplu taşımayı kullanan vatandaşlar için ‘park et, devam et’ demiş olacağız. Hem de bu alışveriş merkezinin sıkışıklığını da büyük ölçüde hafifletmiş olacağız. Burada ayrıca 40 adet de motosiklet ve bisiklet park yeri olacak. Yoğun bir çalışma devam ediyor. Bu çalışmalar bizi rahatlatacak ve bugünleri aslında ne kadar güzel bir fırsata çevirdiğimizi gösterecek çalışmalar. Bu günlerde biz de seferberlik halindeyiz” dedi.
‘ÇOK ZOR BİR İŞ YAPIYORLAR’
Karşıyaka Tersane Mahallesi’ni, Alaybey Mahallesi’ne bağlayan 1675 Sokak’taki yaklaşık 500 metrelik asfalt serim çalışmalarını yürüten işçileri de ziyaret eden Soyer, “Gerçekten bugün asfalt çalışması yapan arkadaşlarımız inanılmaz büyük bir iş  yapıyorlar. O nedenle her birini alınlarından öpüyorum. Bir yandan asfaltın sıcağı bir yandan havanın sıcağı. Çok zor ama bunu yapmak istedik. Çünkü bu zamanlar bizim için bir fırsat. Bu yolları kapatarak asfaltlamak mümkün değil. Birçok yol alternatifsiz. O nedenle bunu bir fırsat olarak değerlendirdik. Çok kıymetli bir çalışma ortaya çıkacak. Bütün arkadaşlarımı kutluyorum” ifadelerini kullandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe ile İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya’nın da katıldığı programda Tunç Soyer, Meles Deltası’nda yeni inşa edilen ve tamamlandığında Sasalı Kuş Cenneti’ne kadar kesintisiz bir ulaşım sağlayacak olan 850 metre uzunluğundaki bisiklet yolunu da gezdi. Burada da Alsancak yönüne gidişte bir şerit daha açılarak sabahları Altınyol'un tıkanmasının önüne geçilmesi planlanıyor.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS