Başkenti görmeyen kalmayacak

Başkenti görmeyen kalmayacak
Başkenti görmeyen kalmayacak

Ömer KOÇ/KAHRAMANMARAŞ, (DHA)- KAHRAMANMARAŞ Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle düzenlenen ‘Başkenti görmeyen kalmasın’ etkinliği kapsamında haftada iki gün her seferde 40 öğrenci iki öğretmen nezaretinde Ankara’ya uçacak.


6 hafta sürecek etkinlik kapsamında ilk grup Kahramanmaraş Havaalanı'ndan Ankara'ya uçtu. Öğrencileri; Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun ile veliler uğurladı.


Başkanı Hayrettin Güngör, etkinlik kapsamında hiç uçağa binmeyen ve Ankara’yı görmeyen gençleri Ankara’ya uğurladıklarını belirterek, "Bizim zamanımızda imkânlar kısıtlı idi. Şimdi çok şükür imkânlarımız daha fazla. Uçağa binmeyen kalmasın, Ankara’yı görmeyen kalmasın parolası ile bir program yürütüyoruz. İlk öğrenci kafilemizi sabahın bu saatinde Ankara’ya uğurluyoruz. 40 öğrencimiz ve iki öğretmenimiz nezaretinde 11 grup halinde bunu devam ettireceğiz. Bu uygulamada emeği geçen herkese teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.


Cemal Yılmaz ise eğitimin dört duvar arasında olmadığını göstermek adına böyle bir uygulama yaptıklarına dikkat çekerek, "Öğrencilerimizin gezerek ve görerek öğrenecekleri bilgilerin kitaplardan daha az olmadığını çocuklarımız gittiğinde öğrenmiş olacaklar. 6 hafta ve haftada iki gün sürecek olan Ankara gezisi günübirlik olacak. Bir gün olacak ama dolu dolu bir gün olacak. Ankara’da gidilmesi görülmesi gereken yerleri gezip, görüp gelecekler. Emek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun da uygulamadan öğrenciler adına oldukça mutlu olduklarını belirterek, " İlk defa uçağa binecek, ilk defa Ankara’yı görecek olmaları öğrencilerimiz adına güzel bir gelişme. Böyle bir uygulamaya destek verdiğimiz için bizler de çok mutluyuz. İnşallah öğrencilerimiz sağ-salim gidip gelirler" dedi.


Konuşmaların ardından öğrenciler uçakla Ankara'ya hareket etti. öğrencilerin Ankara'da Feza Gürsoy Bilim Merkezi, Birinci Meclis Cumhuriyet Müzesi, Anıtkabir, MTA Müzesi,  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Panoramik Gezi ve Millet Camii'ni ziyaret edeceği belirtildi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS