'Can Kulağı' ile bin 1300 yetimin yüzünü güldürdüler

'Can Kulağı' ile bin 1300 yetimin yüzünü güldürdüler
'Can Kulağı' ile bin 1300 yetimin yüzünü güldürdüler

Ömer KOÇ/ELBİSTAN(Kahramanmaraş), (DHA)- KAHRAMANMARAŞ'ın Elbistan Belediyesi Yetim Koordinasyon Merkezi, 'Can Kulağı' projesi kapsamında yürütülen 'Bir çocuk da sen giydir' kampanyası ile ilçedeki bin 300 yetim çocuğun yüzünü güldürdü.

Ramazan Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilen kampanya çerçevesinde alınan bayramlıklar Elbistan Belediyesi Yetim Koordinasyon Merkezi görevlileri tarafından isimleri belirlenen yetim çocuklara tek tek ulaştırıldı.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Yetim Koordinasyon Merkezi’nin çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirterek, şunları söyledi:

"Biz, yetimlere el uzatmanın en büyük sorumluluğumuz olduğu bilinci ile bu merkezi kurduk. Yine belediyemiz öncülüğünde ilçemizdeki diğer sivil toplum kuruluşlarını da tek çatı altında buluşturarak bir iyilik hareketine bürünen Can Kulağı projemizle bu merkezimiz arasında maksimum eşgüdümlü çalışma ortamı oluşturduk. Ortaya çıkan uyumlu çalışma ve koordinasyon sayesinde muhtaç ve mağdurlara yardım ulaştırarak onlara daha iyi bir yaşam sunmanın yanı sıra yetimlerimizin de her an yanında olduk. Gıda yardımından mobilya desteğine ve zekat olarak verilen nakdi yardımların ulaştırılmasına kadar birçok çalışmaya imza attık. Dünya Yetimler Günü’nde özel bir program düzenledik. Şimdi de ‘Yetim, Peygamber Efendimizin ümmete emanetidir’ şiarıyla yetim çocuklarımızın bayram sevincine ortak olmak için kolları sıvadık. ‘Bir çocuk da sen giydir’ sloganıyla başlattığımız bayramlık kıyafet kampanyamızda pandemi döneminde risk oluşturmamak adına 1300 çocuğumuzu bayramlıklarıyla buluşturduk. Yepyeni kıyafet ve ayakkabılarını, bayram öncesinde hediye ederek bayramlarının bayram olmasını sağlamak istedik."

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS