Başkan Büyükkılıç, 2021’de şehre yapılan yatırımları anlattı

Başkan Büyükkılıç, 2021’de şehre yapılan yatırımları anlattı
Başkan Büyükkılıç, 2021’de şehre yapılan yatırımları anlattı

KAYSERİ,(DHA)- KAYSERİ Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensupları ile buluştuğu programda 2021 yılı yatırımlarını değerlendirdi. Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi, alt yapı kuruluşları ve ilçe belediyelerinin 2021 yılında şehre toplamda 4 milyar 618 bin TL’lik kazanım sağladığını söyledi.
Erciyes Kardanadam Tesisleri’nde düzenlenen 2021 yılı Yatırım Değerlendirme Toplantısı’na Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları ve bürokratlar, KCETAŞ, KASKİ ve Kayserigaz temsilcileri ile gazeteciler katıldı. Başkan Büyükkılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda, 2021 yılı yatırım değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Ulaşımda raylı sistem hatları ile ilgili bilgiler veren Başkan Büyükkılıç, “Belsin Tınaztepe’den başlayıp Kumsmall’a kadar giden tramvay çalışmamız hızla devam ediyor. Şimdi bir dilekçe daha yazdık. Aynı zamanda Erkilet’ten Cumhuriyet Meydanı’na ve havaalanına ulaşacak şekilde yeni bir etapla ilgili girişimlerimiz sürüyor. Sayın Cumhurbaşkanımız yine gerekeni yapar. Talas-Mevlana raylı sistem hattı sessiz ve derinden devam ediyor. Kazı çalışmaları yüzde 90’lar seviyesinde, ray montaj çalışmaları hızlı şekilde devam ediyor. Ayrıca 6 adet tramvay aracının imzalarını attık, 5 tane daha ekleniyor. 69 olan mevcut tramvay aracımız 80 olacak” diye konuştu.
KAPADOKYA EKSPRESİ YOLA ÇIKIYOR
Büyükkılıç, 150. Yılda 150 Proje sloganıyla seçim vaatleri arasında yer alan Kapadokya Ekspresi’nin özel sektör aracılığıyla İstanbul’dan Kayseri’ye ve Kapadokya bölgesinde hizmet edeceğini, 32 vagonu ile turistik bir çalışmanın da bölgeye zenginlik katacağını ifade etti. ‘Yol medeniyettir’ diyerek gerek merkezde gerek taşrada ulaşım alanında yapılan çalışmalarda gayretlerinin sürdüğünü vurgulayan Başkan Büyükkılıç, şunları söyledi: “Hulusi Akar Bulvarı, Aşık Veysel Bulvarı kesişiminde alt geçit ve U tipi 2 adet alt geçidi içeren çalışmamız sonlandı, çevresindeki peyzaj düzenlemeleri ile şehrimize yakışır bir konuma gelmiş olacak. Ayrıca Eşref Bitlis Bulvarı ile uzaklara gitmeden kestirme bir şekilde Hulusi Akar Bulvarı üzerinden üniversitemize bağlanacak olan hattın da çalışmaları hızla devam ediyor. Yakut Mahallesi araç üstgeçit çalışmasının ihalesi yapıldı, çalışmalar devam ediyor.”
Ulaşım alanında birbirinden önemli yol yapım ve çevre düzenlemesine ilişkin çalışmaları anlatan Büyükkılıç, Zümrüt Mahallesi-Havalimanı bağlantı yol yapım çalışmalarının devam ettiğini söyleyerek, “Burası inşallah tamamlanınca Prof. Dr. Aykut Özdarendeli hocamızın ismini vereceğimiz önemli bir ana arter olarak hayata geçirmiş olacağız. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun, bir vefa örneği göstermiş oluyoruz” dedi.
Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılında 1 milyar 800 milyon TL’lik bütçesiyle gerekli çalışmaları yaptığını, çalışmaların gerçekleşme oranının yüzde 98 olduğunu, ilçe belediyelerinin 2 milyar 15 milyon TL, altyapı kuruluşlarının da 803 milyon 174 bin TL olmak üzere 4 milyar 618 milyon TL kente kazanım sağladığını ifade etti.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS