Başkan Büyükkılıç, Brezilya'nın İstanbul Başkonsolosunu Erciyes'te ağırladı

Başkan Büyükkılıç, Brezilya'nın İstanbul Başkonsolosunu Erciyes'te ağırladı
Başkan Büyükkılıç, Brezilya'nın İstanbul Başkonsolosunu Erciyes'te ağırladı

KAYSERİ, (DA) - KAYSERİ Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Brezilya’nın İstanbul Başkonsolosu Paulo Roberto Caminha De Castilhos Franca ile Erciyes Kayak Merkezi'nde bir araya geldi.

Brezilya’nın İstanbul Başkonsolosu Paulo Roberto Caminha De Castilhos Franca, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile buluşu. Güney Amerikalılar için büyük önem taşıyan Yeşilhisar’daki Aziz George Kilisesi’ni görmek için Kayseri'ye gelen ve başta Erciyes olmak üzere Kayseri’nin tarihi ve doğal güzelliklerini gezen Başkonsolos Franca, “Kayseri çok güzel ve yemekleri çok lezzetli. Kalpten söylüyorum, Kayseri sık sık ziyaret etmek için geleceğimiz bir şehir. Erciyes’ten çok etkilendim. Böyle bir alt yapı beklemiyordum. Her şey çok düzenli ve çok iyi dizayn edilmiş” dedi. Kayseri bölgesinde Hristiyanlık tarihine dair çok sayıda kilise bulunduğunu da ifade eden Başkonsolos De Castilhos Franca “Sen George Kilisesi de tarihimiz açısından önemli bir örnek. Kayseri’de çok sayıda Hristiyan’ın geleceği bir potansiyel var” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, Kayseri ve Erciyes’e gelen yerli ve yabancı ziyaretçi sayısında büyük bir artış yaşandığını dile getirerek tanıtımın önemini vurguladı. Gelen ziyaretçilere daha iyi koşullar ve ortam sağlayacaklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “İnşallah daha iyi tanıtımla yolumuza devam edeceğiz. Açık hava müzesi olan Kayseri’mizin tüm güzelliklerini ön plana çıkaracak gayretlerimizi sürdüreceğiz” dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS