Başkan Büyükkılıç, turizm alanlarında incelemelerde bulundu

Başkan Büyükkılıç, turizm alanlarında incelemelerde bulundu
Başkan Büyükkılıç, turizm alanlarında incelemelerde bulundu

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yeşilhisar ilçesinde, İçmeceler, Soğanlı ve Sultan Sazlığında incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan ile birlikte ilçede incelemelerde bulundu. Başkan Büyükkılıç, Kayseri'ye daha fazla turist çekmek için çalışmaların sürdüğünü belirterek,  "Sultan Sazlığının hak ettiği yere ulaşması ve tanıtımı için Büyükşehir Belediyesi olarak gayret ediyoruz. Bu bölgemizin Sultansazlığı, Soğanlı ve balon turizmi ile daha etkin olmasını amaçlıyoruz. Sultansazlığı’na yılda 200 bin ziyaretçi geliyor. Bu rakam çok az. Burası milyonların gelmesini hak eden bir yer. Ziyaretçi sayısını artırmak için çalışacağız" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Sultansazlığı’nın ardından Yeşilhisar İçmecelerine geçti. İçmecelerdeki ziyaretçilerle bir süre sohbet eden Başkan Büyükkılıç, bir doktor olarak içmecelerin şifa kaynağı olduğunu vurguladı. Büyükkılıç, içmecelerin canlanması için de gerekli desteği vereceklerini sözlerine ekledi.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS