Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Akademi kurslarını ziyaret etti

Başkan Çolakbayrakdar,  Kocasinan Akademi kurslarını ziyaret etti
Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Akademi kurslarını ziyaret etti

KAYSERİ, (DHA) - KOCASİNAN Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar,  Kocasinan Akademi’de verilen kursları ziyaret edip, el emeği göz nuru ürünleri inceledi.

Kocasinan Akademi Yakut Tesisi’nde kadınlara yönelik verilen geleneksel el nakışları kursunu ziyaret eden Başkan Çolakbayrakdar, kursiyerlerle sohbet etti. Kadınları, ortaya çıkardıkları çalışmalarından dolayı tebrik eden Başkan Çolakbayrakdar, “Hanım kardeşlerimiz, Kocasinan Akademi’de bir yandan yeni meslekler öğrenirken diğer yandan ise ev ekonomilerine katkı sağlıyor.” diye konuştu

Kocasinan Akademi ile çok çeşitli alanlarda hizmet verdiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Akademi çatısı altında genç, yaşlı, kadın, erkek olmak üzere toplumun her kesiminden herkesin kişisel donanımlarını artırmak, saklı kalmış yeteneklerini gün yüzüne çıkarmak için eğitim faaliyetleri yürütüyoruz. Haftanın belirli günlerinde katılım göstererek el emeği göz nuruyla çok sayıda eser ortaya koyan hanım kardeşlerimizin verilen eğitimlerden son derece memnun olduklarını gördük. Kursiyerlerimiz, almış oldukları eğitimlerle her geçen gün daha da donanımlı hale geliyor ve kendilerini geliştiriyorlar. Gerekli eğitim sağlandığında ve imkan sunulduğunda çok güzel eserlerin ortaya çıktığını bizlere gösteren hanım kardeşlerime kolaylıklar diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

FOTOLU

Yasal Bilgilendirme

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS