Başkan Özdoğan: 2019'da 29 projeden 13'ünü bitirdik

Başkan Özdoğan: 2019'da 29 projeden 13'ünü bitirdik
Başkan Özdoğan: 2019'da 29 projeden 13'ünü bitirdik

Olcay DÜZGÜN-Yasin DALKILIÇ/KAYSERİ, (DHA) - HACILAR Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, 2019 yılı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, "2019 yılında 29 projenin 13'ünü çok şükür bitirdik. Bu nedenle 2019 bizim için çok verimli geçti" dedi.

2019 yılı ile ilgili değerlendirmede bulunan Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, "2019 yılı bizim göreve geldiğimiz günden itibaren koşturma ile geçti. 2019 yılında 29 projenin 13'ünü çok şükür bitirdik. Biz dersimize çalışarak sahaya çıkmıştık. Bu nedenle 2019 bizim için çok verimli geçti. Koordineli olarak alt ve üst yapı çalışmaları yaptık. Vatandaşlarımızın öncelikli olarak talep ettiği hususlarda çok özenli bir şekilde çalışma sergiledik. 165 kilometre alana sahip olan Hacılar'da vizyon projemiz olan kentsel dönüşümün temellerini attık.  Yeşil alan ve park sayısını artırdık.  Eğitim alanında da ilçemizde çocuklarımız için Kaymakamlıkla birlikte güzel projeler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Kültür merkezlerimizde 10-12 gün ortalama ile programlar düzenliyoruz. Yabancı dil kurslarımız bulunuyor. 2020 yılında da kalan 16 projemizi tamamlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Hürmetçi Sazlığının turizme kazandırılması için çalışmalarını sürdüreceklerini kaydeden Özdoğan, "Hürmetçi Sazlığı Kayseri bölgemizin Sultan Sazlığı ile ele alınmasını istediğimiz ülkemizdeki tüm vatandaşların görmesi gereken bir yerdir. Tüm ilgili kurumlarla iş birliği içerisinde doğal alanı korumak amacıyla elimizden gelen her türlü tanıtım işlerini yapacağız. Hürmetçi de yoğurt ve süt işleme merkezi kurduk. Markalaşmak anlamında güzel bir iş yaptığımız düşünüyorum. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte o bölgeye gelen turizmcileri, yılkı atlarını görmeye gelen fotoğraf sanatçılarının dinlenebilecekleri, hoş vakit geçirebilecekleri bir alan çalışmamız var" şeklinde konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS