Erciyes'te yerli ve yabancı turist akımı

Erciyes'te yerli ve yabancı turist akımı
Erciyes'te yerli ve yabancı turist akımı

KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes'e yapılan yatırımların karşılığını almaya başladıklarını, her hafta yerli ve yabancı olmak üzere on binlerce turisti ağırlayarak şehir ekonomisine canlılık kattıklarını söyledi.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes'e yaptıkları yatırımların ardından başlattıkları tanıtım faaliyetlerin çok başarılı bir şekilde devam ettiğini belirtti. Dünyanın farklı ülkelerinde tanıtım çalışmalarına ağırlık verdiklerini dile getiren Başkan Çelik, "Bu çalışmaların bir sonucu olarak, her hafta üç farklı ülkeden Kayseri’ye charter seferleri başladı. Rusya, Ukrayna ve Polonya’dan her hafta turistler gelerek Kayseri'de bir hafta kalıyorlar. Gelen her turist çok memnun bir şekilde ülkesine dönüyor. Misafirlerimizin memnuniyeti ve tanıtım çalışmalarımızın başarılı bir şekilde devam etmesi gelecek yıllarda turist sayısının daha da artacağını gösteriyor" dedi.
Sadece charter seferlerle değil farklı yollarla pek çok yabancı turistin yanı sıra başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere ülkenin dört bir yanından turlarla her hafta on binlerce misafiri ağırladıklarını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, "Yerli ya da yabancı olsun ilimize gelen herkes sadece ticaretimizi canlandırmakla kalmıyor, Kayseri’nin tarihi ve doğal güzelliklerini de görme fırsatı buluyor. Böylece Kayseri, daha geniş kitlelerin bildiği daha etkin bir şehir haline geliyor" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS