ERÜ Rektörü Çalış, gazetecilerle buluştu

ERÜ Rektörü Çalış, gazetecilerle buluştu
ERÜ Rektörü Çalış, gazetecilerle buluştu

KAYSERİ,(DHA)- ERCİYES Üniversitesi (ERÜ)Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yazılı ve görsel basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.
Erciyes Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Borlu, Prof. Dr. Mehmet Sıtkı İlkay ve Prof. Dr. Recai Kılıç, Genel Sekreter Murat Yenisu, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Aydın, Genel Sekreter Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kasım Özgen ve Venhar Çokkeçeci, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ ile yazılı ve görsel basının temsilcileri ve çok sayıda gazeteci katıldı. Etkinlikte konuşan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, ev sahipliğinden dolayı Rektör Çalış’a teşekkür etti. Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ise, “Erciyes Üniversitesi gerçekten köklü ve gelenekleri olan bir üniversitedir. 19 fakülte, 7 enstitü, 1 yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu ve 42 araştırma merkezi ile gerçekten başarılı projelere imza atıyoruz. En önemli gurur kaynağımız olan bu yıl için Araştırma üniversitesi olarak devam etmemizdir. Bu yıl YÖK Başkanımızın ve Sanayi Teknoloji Bakanımızın katılımlarıyla araştırma üniversiteleri yeniden belirlendi. Daha önce 11 olan araştırma üniversitesi sayısı da bu yıl 20’ye çıkarıldı. Bizim için bu yıl en önemli özellikte ilk 10’da olmamız bizi çok mutlu etti” diye konuştu.
Erciyes Üniversitesi tarafından Covid-19’a karşı geliştirilen ve Sağlık Bakanlığı ile Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TUSEB) tarafından desteklenen, yerli aşı Turkovac çalışmaları hakkında da bilgiler veren Rektör Çalış, “Turkovac çalışmalarımıza üniversitemiz bütçesinden hızlı bir şekilde başladık. Çalışmalara daha sonraki süreçte de Sağlık Bakanlığı ve TUSEB desteği geldi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından da aşımıza Turkovac ismi verildi. Yıl boyunca da her gelişmeyi de sizler ile paylaştık. Çok şükür üniversitemizin şimdiye kadar aldığı en büyük ödülü de aldık bu sayede. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından YÖK üstün başarı ödülleri kapsamında topluma hizmet ödülüne layık görüldük. Bu ayrıca bizler için büyük gurur oldu” ifadelerini kullandı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS