Görevden uzaklaştırılan Tahir Nursaçan ve yönetimi ibra edildi

Görevden uzaklaştırılan Tahir Nursaçan ve yönetimi ibra edildi
Görevden uzaklaştırılan Tahir Nursaçan ve yönetimi ibra edildi

Olcay DÜZGÜN-İlyas KAPLAN/KAYSERİ,(DHA) - KAYSERİ Organize Sanayi Bölgesi (OSB) 18'inci Mali Genel Kurulu'nda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi  kararıyla Başkanlık görevinden uzaklaştırılan Tahir Nursaçan ve yönetimi ibra edildi.
Kayseri OSB'nin 18'inci Mali Genel Kurulu, OSB Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Genel Kurula AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, MHP Kayseri Milletvekili Bakir Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve sanayiciler katıldı. Genel Kurulda açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Neden bir hafta boyunca biz bu işlerle meşgul olduk. Onu izah etmek istiyorum. Hepimiz Kayseri çocuğuyuz, ortak paydamız Kayseri. Şehirlerin geleceği onu yönetenlerin elindedir. Eğer bir ve beraber olursak Allah’ın rahmeti bizimle olur. Ayrılırsak Allah’ın azabı bizimle olur. Her ne oluyorsa sukünetle olmalı. Asla sizin seçiminize karışmak için burada değiliz. Ben hizmet için telefonlar bekliyorum. 'Şu işimize yardımcı olun, hammadde fiyatlarına yardımcı olun' Ama öyle telefonlar alıyorum ki 'ondan yana ol, bunu seç' Vallahi bunlardan sıkıldık. Biz bunun için bir araya geldik. Hepimiz beraberiz, 'yüz yüze bakacağız' dedik. Yarın bir gün kimin kiminle akraba olacağını bilemeyiz. Utanacağımız kelam söylememek lazım. Doğru neyse onu yapın. Bizde bunları söylemeye geldik" diye konuştu.
TAHİR NURSAÇAN: OSB’NİN YEGANE YETKİLİ MERCİİ SİZ SEVGİLİ SANAYİCİLERİMİZDİR
OSB Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Tahir Nursaçan da, genel kurulda konuştu. Sanayicilere seslenen Nursaçan, "OSB’nin yegane yetkili mercii siz sevgili sanayicilerimizdir. Sizlerin vereceği her türlü karar bizler için her şeyin üstündedir. Bugün huzurunuzda ne yazık ki görevden geçici 3 ay süreyle alınan bir başkan olarak bulunuyorum. Bunu yapanlar yaptıranlar ve bu kararları adeta OSB’de vesayet topluluğuna Kayseri’de demokrasi sayesinde bir yerlere gelip, yıllardır şikayet ettikleri vesayeti kendileri uygulayanlar Kayseri OSB’nin mevcut durumunun sorumlusudurlar. Demokrasiyi sadece kendileri için isteyenler, OSB sanayicinin iradesine bırakılamaz sözüyle sanayicisine güvenmeyenlerin ve ne denli güvenilmez oldukları ortadadır. Tek suçları OSB’nin bir ticarethane olmayıp siz sanayicilerimizi hizmet üreten bir birim olduğunu anlamayan amacı sadece hizmet etmek olan şahsım ve yönetim kurulumuzun hiç kimseye boyun eğmeyen gücünü vesayet odaklarından değil" ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmaların ardından yapılan açık oylama ile Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan ve yönetim kurulu üyeleri ibra edildi.  

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS