Kayseri'de il protokolü ve gazeteciler bir araya geldi

Kayseri'de il protokolü ve gazeteciler bir araya geldi
Kayseri'de il protokolü ve gazeteciler bir araya geldi

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ'de '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle Hacılar Belediyesi tarafından program düzenlendi. Programda, il protokol üyeleri ve gazeteciler bir araya geldi.

Hacılar Kadın ve Gençlik Merkezi'nde düzenlenen programa, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Hacılar Kaymakamı Haluk Sezen, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya ve basın mensupları katıldı. Programda konuşan Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, "9 ay boyunca aldığımız emaneti daha iyi yerlere taşıyabilmek adına gayret göstermeye çalıştık. Bu çalışmaları da siz basın mensuplarımız vasıtasıyla halkımıza duyurmuş olduk. Ben bu emeğinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlerle daha güzel çalışmalar yapacağız inşallah. Ben tüm basın çalışanlarının gazeteciler gününü kutluyorum" dedi.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın Kayseri Mahallesi'nde bir konağı Basın Müzesi olarak tahsis ettiğini, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın'ın talimatıyla da Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ile bir proje gerçekleştirdiklerini ve Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesiyle yapılan işbirliği ile Kayseri basın tarihinin 110 yıllık geçmişiyle ilgili çalışma yaptıklarını söyledi. Altınkaya, bu arşiv çalışmasının yakın bir zamanda tamamlanacağını belirtti.

Vali Günaydın ise, "Basınımızın bizlerden bir talebi olduğu zaman mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hepimiz kamu hizmeti yapıyoruz. Hepimizin amacı ilimize, ülkemize hizmet etmek. Ortak çalışmalar ve sorunların doğru tespiti bizlere çok fazla avantaj sağlayacaktır. Tüm basın mensuplarının gazeteciler gününü kutluyorum" diye konuştu.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS