KAYÜ Senatosu'ndan İdlib saldırısına kınama

KAYÜ Senatosu'ndan İdlib saldırısına kınama
KAYÜ Senatosu'ndan İdlib saldırısına kınama

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Üniversitesi (KAYÜ) Senatosu, Suriye’nin İdlib şehrinde rejim güçleri tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına yönelik saldırıyı yayımladığı bildiri ile kınadı.

15 Temmuz Yerleşkesindeki rektörlük binası önünde senato üyeleri ve rektörlük personeli ile birlikte senato bildirisini kamuoyu ile paylaşan Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Mehmetçiklere yönelik saldırının asla kabul edilemez olduğunu kaydetti. Rektör Karamustafa’nın okuduğu senato bildirisinde üzüntülü olduklarını kaydederek, "Suriye’nin İdlib şehrinde rejim güçleri tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerinin mensuplarına yönelik hain saldırıda şehit olan 33 kahraman vatan evladımıza Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize ise acil şifalar diliyoruz. Güneydeki sınır bölgelerimizi güvenli hale getirmeye ve buradaki terör unsurlarını temizlemeye çalışan ordumuza yönelik gerçekleştirilen bu hain saldırıyı asla kabullenemeyiz.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milletiyle ve ordusuyla büyük bir devlettir. Elbette bu saldırıya misliyle cevap verecektir ve verilmektedir" şeklinde konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin amacının sadece Suriye’deki terör yuvalarını yok etmek olmadığını belirten Karamustafa, "Tarihsel bağları ve sınır komşusu olan Suriye’nin toprak bütünlüğünü de korumaktı ve bu haklı davasını sonuna kadar da sürdürmeye devam edecektir. Suriye’de kadın ve çocuk, yaşlı ve güçsüz ayrımı yapmadan kendi insanlarını katletmekten geri kalmayan rejim güçleri şunu iyi bilmelidir ki, Türk Devletine ve Milletine karşı gelmenin elbette bir bedeli olacaktır. Suriye’deki acıya, kanayan yaraya sadece sessiz kalmayıp buradaki karmaşadan rant elde etme amacı güden ülkelerin sözde barışçı çabaları artık tüm dünya tarafından daha iyi anlaşılmaktadır. Ortadoğu’nun daha çok ateş çemberine dönüşmemesine yönelik mücadele sadece Türkiye’den değil, bu bölgede ve dünyada gerçekten barış isteyen tüm dünyadan da gelmelidir" ifadelerini kullandı.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS