Kocasinan Belediyesi yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi

Kocasinan Belediyesi yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi
Kocasinan Belediyesi yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi

KAYSERİ (DHA)- KOCASİNAN Belediyesi, Başkan Ahmet Çolakbayrakdar yönetiminde yılın ilk meclis toplantısını yaptı. Toplantıda, 32 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı.
Meclis toplantısında ilk önce Kocasinan Belediyesi meclisinin toplantı günleri belirlenerek Denetim Komisyonu Üyeliği seçimi yapıldı. Gizli oylamayla yapılan seçimde Denetim Komisyon Üyeliğine; Selahattin Yılmaz, Ebru Uslucan ve Nuriye Çetin oy çokluğuyla seçildi. Toplantıda Yenidoğan, Şeker, Çevril, Talatpaşa, Erkilet, Yenişehir, İstasyon, Cırgalan, Mevlana, Sümer, Beydeğirmeni Mahallerinin imar planları görüşülüp karara bağlandı.
Toplantıda; Uğurevler Mahallesi’nde uygulama imar planı ekinde yer alan vaziyet planında değişiklik yapılması ile ilgili imar komisyon raporu görüşüldü. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Çolakbayrakdar, "Kentsel dönüşüm projelerimizle bölgenin ihtiyacı olan gerek sosyal donatı gerekse yol, park, çevre düzenlemesi gibi benzeri alanların kamuya kazandırılması ve bunun dışında okul, cami vb. gibi kamu alanlarının da kazandırılması bizim ana hedeflerimizden bir tanesidir. Mahallemizde de ihtiyaç olan okul alanın yanına yeni bir binanın yapılabilmesi için yaptığımız çalışmanın sonuna yaklaştık. Buranın mülkiyeti ve projesi hazır. İnşallah 2019 yılında bir hayırseverimiz, 4 bin 500 metrekarelik alanda okulun yapılmasını üstlenir" dedi.
Toplantının bir diğer gündem maddesi olan Sümer Mahallesi’nde bulunan mülkiyeti Kocasinan Belediyesi’ne ait parselin, Aile Sağlığı Merkezi olarak İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis edilmesi talebi de oylandı. Ardından Kocasinan Belediyesine ait Yemliha Mahallesi'ndeki 4 parselin Kur'an Kursu ve lojman inşaatı yapmak amacıyla Kocasinan İlçe Müftülüğüne tahsis edilmesi kararı oy birliğiyle kabul edildi.
Gündem maddeleri arasında yer alan Kocasinan sınırları içerisinde ikamet eden Çölyaklılara 2019 yılında Çölyak yardım paketi verilmesi ile ilgili madde komisyona havale edildi. Başkan Çolakbayrakdar, bu madde ile ilgili, "Bilindiği üzere çölyaklılar, glutensiz gıdalarla beslenmek zorundadır. Yoksa kemik ve kas erimeleri gibi olumsuzluklar yaşıyorlar. Kocasinan Belediyesi olarak her zaman onların yanlarındayız. Geçen yıl dağıttığımız glutensiz ürün paketlerini ailelerde bulunan çölyaklı birey sayısı ve gelir durumuna göre desteğimizi yeniden belirlemek için komisyonumuz bir araştırma yapacak" şeklinde konuştu.

Yasal Bilgilendirme

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS