Kocasinan'da yangın tatbikatı

Kocasinan'da yangın tatbikatı
Kocasinan'da yangın tatbikatı

KAYSERİ, (DHA) - KOCASİNAN Belediyesi tarafından Erkilet’te bulunan atölyede saha çalışanlarına yönelik yangın tatbikatı düzenlendi.

Kocasinan Belediyesi, personel eğitimlerine yangın tatbikatı ile devam etti. Bu çerçevede Kocasinan Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı işbirliğinde saha çalışanlarına yönelik yangın tatbikatı ve eğitimi gerçekleştirildi. Kocasinan Belediyesi’nin Erkilet Mahallesi’nde bulunan teknik atölyesinde uygulamalı olarak gerçekleştirilen eğitimde yangının çıkış sebepleri, sınıflandırılması, yangın söndürmede kullanılan maddeler, acil durumlarda alarm ve tahliye planlaması gibi konular hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Eğitimin ardından katılımcılar, uygulamalı tatbikat gerçekleştirdi. Saha çalışanları, mutfak ocağında ve elektrikli ev aletlerinde yangına nasıl müdahale edileceğinin uygulamasını gerçekleştirdi. Ardından saha çalışanları itfaiye ekiplerinin kontrolü altında yakılan ateşe yangın tüpüyle müdahale ederek söndürdü.

Hizmetlerin ve yatırımların yanı sıra personel eğitimine de büyük önem verdiklerini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Düzenlediğimiz eğitim programlarıyla çalışanlarımızın bilgi birikimini artırıyoruz. Bu eğitimle de çalışanlarımız herhangi bir yangın durumunda en kısa sürede yapılması gerekenleri öğrenmiş oldu. Bizim önceliğimiz, özellikle çalışanlarımızın can güvenliğini sağlayabilmektir. Bu ve buna benzer eğitim çalışmalarımız önümüzdeki günlerde periyodik aralıklarla devam edecek” ifadelerini kullandı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS