KTO’da 'Tüketici Haklarının Korunması' konulu seminer

KTO’da 'Tüketici Haklarının Korunması' konulu seminer
KTO’da 'Tüketici Haklarının Korunması' konulu seminer

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Ticaret Odası (KTO) ile Ticaret İl Müdürlüğü işbirliğinde, 'Tüketici Haklarının Korunması' konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.
KTO konferans salonunda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan KTO Yönetim Kurulu Üyesi Latif Başkal, ilgili tüketici kanunlarının sadece tüketicileri değil aynı zamanda üreticileri de yakından ilgilendirdiğini belirterek, uzmanlar tarafından detaylı bilgiler aktarılacağını söyledi. Türkiye’de tüketicinin korunmasına yönelik hukuki düzenlemelere 1982 Anayasası’nda yer verildiğine dikkat çeken KTO Yönetim Kurulu Üyesi  Latif Başkal, “Tüketici haklarının yasal çerçeveye dayandırılmadığı zamanlarda dahi,  tüccar ve tüketici arasında her iki tarafında hakları daima korunmuştur. Kültürümüzde her ne kadar bu alt zemin oluşturulmuş olsa da kâğıt üzerindeki uygulamaların sahada hayata geçirilmemesi maalesef çok büyük eksikliğimiz. Kayseri Ticaret Odası olarak, üretici ve tüketicinin daha bilinçli hale gelmesi adına yapılacak çalışmaları önemsiyor ve zaman zaman da bu tür bilgilendirme toplantıları yaparak alanında uzman kişilerle üyelerimizi buluşturuyoruz" diye konuştu.
Tüketiciyi Koruma Kanunu hakkında konuşma yapan Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Bayram Uzunoğlan, 15 Mart Tüketiciler Günü olması dolaysıyla birçok program, seminer, panel düzenlendiğini belirterek, özellikle tüketicilerin ilgili kanunlar hakkında daha da bilinçli hale gelmeleri gerektiğini ifade etti.

Yasal Bilgilendirme

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS