Kırıkkale'de lavanta vadisi projesi

Kırıkkale'de lavanta vadisi projesi
Kırıkkale'de lavanta vadisi projesi

Hasan AKYILDIZ/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE'nin Balışeyh ilçesinde kaymakamlık tarafından 33 dönümlük alana oluşturulan lavanta vadisinin projesinin açılışı gerçekleştirildi.

Balışeyh ilçesi Kırıkkale-Samsun karayolu kenarında Kaymakamlık tarafından oluşturulan vadiye 33 bin lavanta fidesi dikildi. Dikilen bu lavantalardan, lavanta balı üretilmesi hedefleniyor. Lavanta vadisinde çiftçilerin ürettiği doğal ürünlerin yanı sıra halk eğitim merkezinde üretilen ürünlerin de satışının yapılacağı Köylü Pazarı ve çay bahçesi de kuruldu.

Lavanta vadisinin açılışını gerçekleştiren Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, lavantaların bahar ayının sonuna doğru gün yüzüne çıkacağını söyledi. Seze "Bugün burada açılışını yaptığımız Lavanta Vadisi Projesi, iyi niyetle çıkılmış ve akıbeti de hayır olmuş bir proje. Her şey hayal kurmakla başlar. Hayal kurdukça bazı şeylerin gerçekleştiğini görürsünüz. Bugün herkesin işin içerisine katkı koyduğu ve lezzetli bir tatlının çıktığı bir projeyle karşı karşıyayız. Herkesin kollarını sıvayarak bu işle ilgilenmesi çok önemli. Lavanta vadisi Kırıkkalemiz ve Balışeyh için çok güzel ve gözde mekanlardan birisi olacak" dedi. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS