Kırklareli'de işyerlerinde maske ve eldiven kullanmayan kişilere ceza

Kırklareli'de işyerlerinde maske ve eldiven kullanmayan kişilere ceza

Metin KARAKUŞ / BABAESKİ (Kırklareli), (DHA)- KIRKLARELİ’nin, Babaeski İlçesi’nde jandarma ekipleri tarafından, kırsal alanda yapılan denetimlerde yeni tip koronavirüs salgını tedbirlerine uymayan işletme sahibi ve çalışanlara toplam 9 bin 450 TL ceza kesti.

Babaeski İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, 'Türkiye Huzur ve Güven Uygulaması' kapsamında yaptığı denetimlerde, yeni tip koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlere uymayan işletme sahipleri ve çalışanlara ceza uyguladı. Ekipler, ilçeye bağlı Minnetler köyünde saat 08.45 sıralarında, 65 yaş üzeri İ.K. isimli şahsın işletmesinde maske ve eldiven takmadan satış yaptığını tespit ederken, Alpullu Beldesi’nde ise saat 16.45 sıralarında bir fırında yapılan kontrolde, D.E.Ç. ve İ.M.C.'nin  maske ve eldiven takmadan çalıştığını tespit etti.

Ekipler, iş yerlerinde ve fırında maske takmadan çalışan kişilere 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu kapsamında, kişi başı 3 bin 150 TL olmak üzere, toplam 9 bin 450 TL idari yaptırım uygulanması maksadıyla ceza keserek, tanzim ettiği tutanakları ise Babaeski Kaymakamlığına gönderdi.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS