Bulgaristan ile AB Projesi imzalandı

Bulgaristan ile AB Projesi imzalandı
Bulgaristan ile AB Projesi imzalandı

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-KIRKLARELİ Orman İşletme Müdürlüğü’ nün  başarılı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü ve Bulgaristan Orman Bölge Müdürlüğü arasında Avrupa Birliği tarafından desteklenen uluslararası proje imzalandı.

Proje ortağı iki ülke "Orman için sağlık" adlı proje kapsamında yapay olarak oluşturulan ibrelilerde kabuk böceği popülasyonunun dinamiklerini izlemek için gözetleme ağı kurarak bu böcek türleri ile etkin bir şekilde mücadele etmenin yollarını araştıracak. Yapılan araştırma sonuçlarına göre kabuk böceklerinin popülasyonunu azaltarak ormanların sağlıklı bir yapıya ulaşması hedefleniyor.

Bulgaristan'ın Karadeniz kıyı şeridinin güneyinde yer alan ve Türkiye sınırında Kırklareli ile komşu olan Burgaz ilinde gerçekleşen, Bulgaristan Orman Bölge Müdürlüğü'nün ev sahipliği yaptığı toplantıya Kırklareli Orman İşletme Müdürü Önder Terzi  ve İşletme Müdürlüğü yönetim kadrosu katıldılar. Yapılan toplantıda, iki ülke arasında yapılan iş birliği sayesinde ülkeler arası iletişimin artarak projenin uluslararası anlamda faydalı olması temenni edildi.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS