Kırklareli'de, 'Çocuk Şenliği' başladı

Kırklareli'de, 'Çocuk Şenliği'  başladı
Kırklareli'de, 'Çocuk Şenliği' başladı

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-KIRKLARELİ  Üniversitesi  ile Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında düzenlenen ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi programı öğrencilerinin rol aldığı “5. Geleneksel Çocuk Şenliği”  Rektörlük Kültür Merkezi’nde başladı.


Çocuk Gelişimi programı öğrencileri, etkinliklerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul öncesi eğitim kurumlarına devam eden çocuklara; sağlıklı beslenme, öz bakım, obeziteyle mücadele, teknoloji bağımlılığı gibi konuları çocuk tiyatroları ile eğitici ve eğlendirici gösterilerle öğretti.


Şenlik programının açılış konuşmasını gerçekleştiren Sağlık Hizmetleri MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Nilüfer Çeken, “Çocuklar bizim yarınlarımızdır” diyerek çocukların gelişimine yönelik olan projede yer almaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Çeken konuşmasında projede emeği geçen Çocuk Gelişimi Bölümü öğretim elemanlarına, öğrencilere ve destek veren herkese teşekkürlerini sundu. Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit Akın  ise Türkiye’nin geleceği olan çocukların yüreklerine dokunan anlamlı etkinlikte bulunmaktan gurur duyduğunu belirterek çocukların eğlence dolu bir gün geçirmesini diledi.


Çocuk Şenliği, 02-03 Mayıs 2019 tarihlerinde Rektörlük Kültür Merkezi Sergi Salonu ve Fuaye alanında saat 16.00’da açılacak “Çocuk Resimleri Sergisi”  ile son bulacak.


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS