Kırklareli'nde çevrimiçi proje yazma eğitimi düzenlendi

Kırklareli'nde çevrimiçi proje yazma eğitimi düzenlendi
Kırklareli'nde çevrimiçi proje yazma eğitimi düzenlendi

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-TÜBİTAK BİDEB 2237 Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında, Kırklareli Üniversitesi tarafından yürütülen “Gıda ve Teknoloji Alanlarına Yönelik Disiplinler Arası Bölgesel Kalkınma ve Ar-Ge Odaklı Proje Hazırlama Eğitimi” projesi kapsamında  üç gün süren çevrimiçi proje yazma eğitimi başarıyla tamamlandı.
Yürütücülüğünü Dr. Öğr. Üyesi Engin Hüner’in yaptığı eğitim, Microsoft Teams üzerinden toplam 58 katılımcı ile gerçekleştirildi. Etkinliğe Kırklareli Üniversitesi’nden 46 kişi, Trakya Üniversiteler Birliği Üyesi olan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nden 2 kişi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden 2 kişi, Trakya Üniversitesi’nden 4 kişi ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nden 4 kişi katıloı. Etkinlikte Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Osman Sağdıç, Prof. Dr. Muhammed Arıcı, Bingöl Üniversitesi’nden Prof. Dr. Alaadin Yüksel, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nden Doç. Dr. Aziz Gül ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi İlhan Gün eğitmen olarak katkı sağladılar. Kırklareli Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hatice Şanlıdere Aloğlu, Trakya Üniversiteler Birliği Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Atalay, ve Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meryem Çamur’un açılış konuşmaları ile başlayan etkinlik, 2 grup olarak 08.30-17.55 saatleri arasında devam etti. Kırklareli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi teknik olarak destek sağlarken, Kırklareli Üniversitesi Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nilüfer Vatansever Toylan  ve Öğr. Görevlisi Çiğdem Oacı Beji etkinliğin düzenlenmesinde yardımcı personel olarak görev aldı.
3 gün süren eğitimlerde öncelikle TÜBİTAK, ARDEB ve TEYDEB projeleri olmak üzere bölgesel kalkınma odaklı güdümlü projeler, TAGEM fon kaynakları, bölgesel kalkınmaya dayalı AB çerçeve programı fon kaynakları, kamu-özel sektör işbirliği projeleri ile diğer uluslararası fon kaynakları hakkında katılımcılar bilgilendirildiler. Grup çalışması ve mentorluk oturumlarında Ar-Ge proje destek programlarının tanıtılmasıyla, proje içeriğine yönelik ihtiyaç belirleme, projenin amacı, konusu ve literatür özeti, özgün değer, yaygın etki bölümlerinin hazırlanması konularında eğitmenler mentorluk desteği vererek katılımcılar ile deneyimlerini paylaştılar. Böylelikle hem mevcut projesi veya proje fikri olan katılımcılar için hem de yeni proje geliştirmeyi planlayan katılımcılara daha nitelikli proje hazırlama yetkinliği kazandırılması hedeflendi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS