Kırklareli'ne gönderilen 6 ambulansın teslim töreni gerçekleşti

Kırklareli'ne gönderilen 6 ambulansın teslim töreni gerçekleşti
Kırklareli'ne gönderilen 6 ambulansın teslim töreni gerçekleşti

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-SAĞLIK  Bakanı Fahrettin Koca tarafından  2019 yılı Mart ayında Kırklareli’ne tahsis edilen 6 adet 2018 model 4x4 Acil Yardım Ambulansı düzenlenen törenle teslim alındı.


Kırklareli Valisi Osman Bilgin , Valilik Binası önünde Sağlık Bakanlığı tarafından kente gönderilen 6 ambulansın teslim töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 15 yıl öncesi ile şu anki durumunu herkesin iyi bildiğini söyledi. Geçmişte, hastanelerde tedavi olup borçları dolayısıyla vatandaşların rehin alındığını anımsatan Vali Bilgin  Türkiye'nin her alanda gelişim gösterdiğini ifade ederek,  “Türkiye Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kuruluş aşamasından bugüne kadar çok büyük ivmeler kazanmış ve o ivmelerle beraber bölgesinde örnek ülke olmuştur. Türkiye artık bölgesinde örnek alınan bir ülke olmuştur. Bunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Eğer bunu unutursak, bugün zor duruma düşeriz. Arnavutluk, Asya, Bangladeş, Pakistan, Hindistan, Amerika Kıtası ve Venezuela'yı görüyoruz. Venezuela'da, Amerika Birleşik Devletleri darbe yaptığında biz 15 Temmuz 2016 tarihini hatırlıyoruz. O gün Türkiye'de ne yapılmışsa bugün Venezuela'da o yapılıyor" dedi.


Vali Bilgin, “Sağlık Bakanlığımız artık klasik devlet hastanelerinin yanı sıra şehir hastaneleri ile özel hastanelerden çok daha nitelikli hastaneler inşa ediyor. Bugün ilçelerimizde dahi son teknoloji ile donatılmış hastanelerimiz ile hizmet vermekteyiz. Türkiye'nin hastane ve doktor kalitesi bırakın üçüncü dünya ülkelerini dünyanın en gelişmiş ülkelerinden daha kaliteli hizmet veriyoruz. Malatya'da dünyanın en modern karaciğer nakli yapılıyor, Akdeniz'de organ nakilleri yapılıyor. Bugünlere tabii ki kolay gelinmedi. Bir şeyi kazanmak belki çok zordur ama kaybetmek çok kolaydır. O nedenle kazandıklarımızın değerini iyi bilmeliyiz" diye konuştu.


Programda AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz ile İl Sağlık Müdürü Dr. Çiğdem Cerit de konuşma yaptı. Konuşmaların ardından kesilen kurdeleler ile ambulanslar teslim alındı. Vali Bilgin ve Milletvekili Minsolmaz bir ambulansa binerek yetkililerden bilgi aldı.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS