Lüleburgaz Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Lüleburgaz Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı
Lüleburgaz Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ(Kırklareli),(DHA)-KIRKLARELİ’nin Lüleburgaz ilçe Belediyesi ile DİSK Genel İş arasında süren Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri tamamlanarak, imzalandı.

Lüleburgaz Belediyesi ve DİSK Genel İş arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Anlaşmanın sonunda Lüleburgaz Belediyesi Personel A.Ş’deki çalışanlar hakkında ilk 6 ay için en düşük maaş net 3 bin 300 TL, ikinci 6 ayda en düşük net 3 bin 805 TL ve bunlara ilave olarak 30 günlük ikramiye, 2 bayram ikramiyesi, 8 günlük izin yardımı ve 1 Mayıs ikramiyesi şeklinde belirlendi.

Anlaşma sonrası işçilerle biraraya gelen Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, “Bizim sevdamız Lüleburgaz. Lüleburgaz bizim kavgamızın şehri. Bu kavga, insanca yaşama kavgası. Bu kavga daha mutlu olacağımız daha temiz daha yeşil ve huzurlu bir Lüleburgaz’ı yaratma ve yaşatma kavgası. Bu kavga bitmedi. Sürüyor ve sürecek, yeryüzü aşkın Lüleburgaz’da sevginin yüzü oluncaya dek” ded

Türkiye’de halihazırda verilen asgari ücretin açlık sınırına yakın olduğunu ifade eden Gerenli, yaşanan ekonomik kriz ve pandeminin getirdiği zorluklara rağmen herkes için en iyi teklifi verdiklerini söyledi. Başkan Gerenli, “Emek en yüce değerdir. Bunu laf olsun diye söylemiyorum. Gerçekten tüm benliğimle söylüyorum. Bizler, fırsat eşitliğine, demokratik haklara, insan haklarına, özgürlüklere, adalete, akıl ve beden gücüyle çalışmanın değerine ve bunun en iyi şekilde karşılığının verilmesine gerektiğine inanan sosyal demokrat bir belediyeyiz. Ama maalesef ülkemiz çok zor ekonomik şartlardan geçiyor. Dünyada pandemi var, ülkemizde ekonomik sıkıntılar, işsizlik ve açlık sınırına yakın belirlenmiş 2 bin 825 TL’lik bir asgari ücret var. Ama biz üreten, ekonomisi hızla büyüyen ve hakça bölüşen bir Türkiye için hep birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

‘ESAS TEŞEKKÜR SİZLERE’

Zorlu geçen TİS sürecinde fedakarca çalışan herkese teşekkür eden Gerenli, esas teşekkürü işçilere ettiğini söyledi. Murat Gerenli, “Bu süreçte başından beri fedakarca, özveriyle sizler için çalışan başta DİSK Genel İş Yönetimi’ne, Trakya Şube Başkanı Salim Şen’e ve yönetici arkadaşlarıma, iş yeri sendika temsilcimiz Ercan Karagöbek’e, Çiğdem Yılmaz’a, SODEMSEN yetkililerine, genel sekreterimiz Cahit Korkmaz’a ve diğer arkadaşlarımıza, Lüleburgaz Belediyesi Personel A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcımız Leyla Güncer’e ve yine yönetim kurulu üyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürümüz Dilek Çetin Çivi’ye çok teşekkür ederim. Ama esas teşekkürü sizlere ediyorum” diye konuştu.

‘OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ MASADA BİTTİ’

Başkan Gerenli, TİS öncesi önce pandemi krizi, ardından ekonomik zorluklar yaşandığını hatırlatarak, “Bu toplu sözleşme süreci biraz zorlu geçti. Biraz sıkıntılar oldu. Pandemi baştan bizi zorladı. Daha sonra hepimizin çok sevdiği sevgili Erol Özgür’ü kaybettik. Arkasından karantina süreçleri oldu. Görüşmelerimiz başladı. Bu akşam çok güzel bir şekilde tam da olması gerektiği gibi masada görüşmeler sona erdi. Her iki tarafı da mutlu edeceğine inandığım bir toplu iş sözleşmesine imza atacağız” ifadelerini kullandı.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS