Lüleburgaz'a Avrupa'dan 7'inci ödül

Lüleburgaz'a Avrupa'dan 7'inci ödül
Lüleburgaz'a Avrupa'dan 7'inci ödül

LÜLEBURGAZ(Kırklareli),(DHA)-KIRKLARELİ'nin Lüleburgaz ilçesi Avrupa Konseyi'nin en prestijli ödülleri arasında yer alan 'Yılın Yerel Demokrasi Haftası Partner Kuruluşu' ödülünü 7'inci kez kazandı.


Avrupa Konseyi'nin en prestijli ödülleri arasında yer alan '12 Yıldız Şehir' statüsünü geçen yıllarda 6 kez kazanan Lüleburgaz ilçesi, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından 6 Kasım 2018 tarihinde, Avrupa'nın yeni yöntemleri hakkında 430 (2018) sayılı kararı ile değiştirilen yeni statüsüyle 'Yılın Yerel Demokrasi Haftası Partner Kuruluşu' ödülüne 7'inci kez layık görüldü.

Fransa'nın Strazburg kentinde Avrupa Yerel Demokrasi Haftası yıllık koordinasyon toplantısına ve 'Yılın Partner Kuruluşu' sertifika törenine Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli katılarak,  Avrupa Konseyi'nin en prestijli ödüllerinden biri olan 'Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Yılın Partner Kuruluşu' ödülünü 7'inci kez  aldı. 


Gerenli, "Bu ödülü kazanmamızda en büyük pay sahibi olan en başta Lüleburgaz halkına ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim" dedi.
 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS