Milli Mücadelenin 100’ üncü yılında TYSD’nden 11 çocuğa bisiklet

Milli Mücadelenin 100’ üncü yılında TYSD’nden 11 çocuğa bisiklet
Milli Mücadelenin 100’ üncü yılında TYSD’nden 11 çocuğa bisiklet

Vahit İŞBAŞARANLÜLEBURGAZ(Kırklareli),(DHA)-TÜRKİYE  Yardım Sevenler Derneği Lüleburgaz Şubesi tarafından Milli Mücadelenin  100’üncü yılı dolayısıyla ilçedeki okullardan belirlenen 11 başarılı öğrenciye bisiklet hediye edildi.


Türkiye Yardım Sevenler Derneği Genel Merkezi’nin önerisiyle derneğin Lüleburgaz Şubesi, 19 Mayıs 1919 Atatürk’ün Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Milli Mücadele’nin 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla okullarında başarılı olan 11 öğrenciye bisikletleri törenle teslim edildi.


Ekin Atölyesi’nde düzenlenen  törende konuşan Türkiye Yardım Sevenler Derneği Lüleburgaz Şubesi  Başkanı Aynur Ertem; “12-14 yaş arasında başarılı, ihtiyaç sahibi çocuklarımıza Milli Mücadele’nin 100’üncü yıldönümü dolayısıyla aldığımız bisikletleri hediye ettik. Türkiye Yardım Sevenler Derneği olarak geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin eğitimi için de Lüleburgaz’da 24 öğrenciye Atatürk Eğitim Bursu vermekteyiz. Bu yardımlarımız artarak devam edecektir. Öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.


Konuşmanın ardından okul müdürleri tarafından belirlenen 11 öğrenciye bisikletleri teslim edildi.Çocukların aileleri ve okul müdürlerinin de katıldığı törende çocukların mutluluğu gözlerinden okundu.


 


 


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS