Japon Büyükelçi Kırşehir'de

Japon Büyükelçi Kırşehir'de
Japon Büyükelçi Kırşehir'de

Abdurrahman DULKADİR/KIRŞEHİR, (DHA) -  JAPONYA'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Kırşehir Valiliği ve Belediyesini ziyaret etti.

Japonya Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ı ve Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu ziyaret etti. Miyajima, Valilik ziyaretinde "Japonya hükümeti olarak Suriye konusunda çözüm için güçlerle değil, konuşarak barış ortaya çıkarılacağına inanıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı’nın Suriye’deki sivil insanların zarar görmemesi için çalıştıklarını görüyorum" dedi.

Kırşehir Valiliği’nde Şeref Defterini imzalayan Miyajima, daha sonra Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette basın mensuplarının ‘Barış Pınarı Harekatı’ hakkındaki sorusunu cevaplandıran Büyükelçi Miyajima "Japonya olarak gelişmeleri dikkat ederek görüyoruz. Suriyeli problemi ortaya çıkalı 8 yıl oldu. Türkiye’deki mültecilere 500 yüz bin dolar destek verdik. Japonya Hükümeti olarak Suriye konusunda çözümü güçlerle değil, konuşarak barış ortaya çıkarılacağına inanıyoruz. Türkiye’de oturduğum için Türkiye’nin kendi güvenliği konusunda endişe duyduğunu anlıyorum.Urfa ve Mardin’de  küçük çocukların hayatını kaybedildiği haberiyle karşılaşınca üzüldüm. Çok karmaşık bir problem olduğunu biliyorum" diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS