Kırşehir'de 400 kişiye iş imkanı sağlayacak proje

Kırşehir'de 400 kişiye iş imkanı sağlayacak proje
Kırşehir'de 400 kişiye iş imkanı sağlayacak proje

Salih GÜNER/KIRŞEHİR, (DHA)- KIRŞEHİR Valisi İbrahpim Akın, 'Jeotermal Isıtmalı Modern Sera Projesi'nin temel atma törenine katılarak, "İnşallah burada yaklaşık 400 kardeşimize de istihdam sağlanacak" dedi.

Karakurt köyündeki 477 dekar arazide 3 etap halinde kurulacak olan Jeotermal Isıtmalı Modern Sera Projesi temel atma törenine, Vali İbrahim Akın, Milletvekili Mustafa Kendirli, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz, işletme firma sahibi Serdar Aygün, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda konuşma yapan Vali İbrahim Akın, tarım ve hayvancılık şehri olan Kırşehir'in aynı zamanda büyük bir jeotermal potansiyelinin de bulunduğunu söyledi.

Temeli atılan sera projesinin Kırşehir’de istihdam artışı ve ihracatın gelişmesi için önemli bir yatırım olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, "Kırşehir Ahi Evran Üniversitesimiz jeotermal ve tarımda pilot üniversite ilan edilmesinden sonra bu alanda ciddi çalışmalar yürütmektedir. Üniversitemiz, kurulacak tesise teknik destek verecek ve üretimin artırılması noktasında gereken gayreti gösterecektir. Bu tür tesislerin bir yandan üretim diğer yandan da istihdam boyutunu önemsiyoruz. Üretilen ürünlerin hem iç piyasadaki ürün varlığımızın artırılmasına hem de ihracat durumunda döviz varlığımızın artırılmasına sebebiyet vereceğine inanıyorum. İnşallah burada yaklaşık 400 kardeşimize de istihdam sağlanacak. Bu yatırım için üretici firmamıza teşekkür ediyor, ilimizin başka bölgelerinde de benzer yatırımları yapmalarını bekliyoruz. Son teknoloji ile donatılmış bu Sera Projesinin hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS