Baba oğul cinayetinde keşif yapılacak

Baba oğul cinayetinde keşif yapılacak
Baba oğul cinayetinde keşif yapılacak

Selda Hatun TAN/İZMİT(Kocaeli), (DHA) - KOCAELİ'nin Kartepe ilçesinde, tartıştığı eniştesi ve yeğenini öldüren 48 yaşındaki Cemil Bozkurt'un yargılandığı davada mahkeme heyeti olay yerinde keşif yapılmasına karar verdi.

Geçen yıl 29 Temmuz günü Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde meydana gelen olayda, iddiaya göre Cemil Bozkurt alkollü olarak eve gelerek çevreye rahatsızlık veren yeğeni 39 yaşındaki Mehmet Demirci ile tartıştı. Cemil Bozkurt pompalı tüfekle ateş ederek yeğeni Mehmet Demirci ile eniştesi 65 yaşındaki Mehmet Demirci'yi vurarak öldürdü. 'Kasten öldürmek' suçundan hakkında dava açılan Cemil Bozkurt'un yargılanmasına bugün Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Duruşmada tanık olarak dinlenen Ali Bozkurt, "Birkaç yıl evvel Mehmet arkadaşlarıyla alkol alarak çevreyi rahatsız ettiği için, kardeşim olan sanık Cemil bana haber verdi. Bu şahısları uyardım. Mehmet, 'Buralar benden sorulur' diye konuşuyordu. Ben arkadaşlarını gönderdim. Mehmet aracıma vurdu, çocuklarıma sataştı. Ben yatıştırdım. Mehmet'e ve kendime ait tüfekleri olay çıkmasın diye aldım. Mehmet alkol ve uyuşturucu kullanır çevresini rahatsız eder. Sanık Cemil Bozkurt kenevir ihbarında bulununca, kini daha da arttı." dedi.

Tanık olarak dinlenen Hatice Çelen ise, "Mehmet, kardeşim Cemil'e ve çevreye, kendi akrabalarına zarar veren, alkol ve uyuşturucu kullanan bir insandır. Mehmet'ten hepimiz bıkmıştık. Bizlere, 'Hepiniz benden korkacaksınız' şeklinde konuşuyordu. Kardeşime dahi gitmek istemiyordum. Kendi annesini ve babasını da dövüyordu. Fakat bunlar korktukları için şikayetçi olmuyordu." diye ifade verdi.

Avukatı, Cemil Bozkurt'un karaciğer nakli olması gerektiğini söyleyerek, buna ilişkin belgelerin cezaevinden istenebileceğini söyledi.

Cumhuriyet savcısı, olay yerinde keşif yapılmasını, Cemil Bozkurt'un tutukluluk halinin devamını talep etti. Mahkeme heyeti, Cemil Bozkurt'un sağlık durumu hakkındaki belgelerin cezaevi yönetiminden istenmesine, olay yerinde keşif yapılmasına ve Cemil Bozkurt'un tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS